Fryzury po 50. roku życia. Szałowe cięcia i modne kolory, które optycznie odmładzają [ZDJĘCIA]

Każda dojrzała kobieta powinna zdawa sobie sprawę z tego, że odmłodzić można się nie tylko makijażem, czy zabiegami medycyny estetycznej, lecz także fryzurą. Wystarczy odpowiednie cięcie lub koloryzacja, by odjąć sobie optycznie kilka lat. Oto modne fryzury, na które powinny zwrócić uwagę kobiety po 50. roku życia.
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Fryzury po 50. roku życia zdjęcia - pixie bob

Pixie bob to cięcie, które w tym roku będzie prawdziwym hitem wśród kobiet. Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie dwóch popularnych wśród kobiet fryzur, czyli pixie cut oraz boba. Efektem takiego połączenia jest krótszy bob z mocnym cieniowaniem lub dłuższe pixie. Fryzura pixie bob posiada wszystkie najlepsze cechy obu cięć, z których powstała, dzięki czemu jest niezwykle twarzowym cięciem, które sprawdzi się u kobiet w każdym wieku. Z tej fryzury zadowolone będą zwłaszcza kobiety dojrzałe, u których to cięcie będzie działało odmładzająco. Co więcej, pixie bob optycznie zwiększa objętość włosów, które z wiekiem mogą stawać się cieńsze.

 

Fryzury po 50. roku życia zdjęcia - grzywka i cieniowanie w stylu lat 70.

Jednym z większych trendów tego roku wśród fryzur jest dłuższe cięcie inspirowane latami 70. z cieniowaniem oraz grzywką. Należy zaznaczyć, że nieprawdą jest to, iż wszystkie dojrzałe kobiety powinny stawiać na krótkie cięcia. Jeśli stan kosmyków na to pozwala, panie po 50. roku życia śmiało mogą decydować się na dłuższe fryzury. Fantastycznym przykładem jest m.in. Grażyna Torbicka, która nosi obecnie długie, cieniowane włosy z modną grzywką i wygląda naprawdę rewelacyjnie.

 

Fryzury po 50. roku życia zdjęcia - koloryzacja front blond

Front blond to subtelna, jednak bardzo twarzowa koloryzacja. Polega na delikatnym umieszczeniu jaśniejszych refleksów tuż przy twarzy. Co ciekawe, koloryzacja front blond nadaje się zarówno dla blondynek, jak i brunetek czy szatynek. Ważne, by odcień refleksów był odpowiednio dopasowany (o 2-3 tony jaśniejszy) do koloru włosów. Ten rodzaj koloryzacji to świetna opcja m.in. dla dojrzałych kobiet. Sprawia, że cera wygląda zdrowiej i promienniej, a co za tym idzie młodziej.  

 
Więcej o: