Miodowy blond, czyli najmodniejsza koloryzacja włosów. Odmładza i jest bardzo stylowa

Miodowy blond to jedna z najczęściej wyszukiwanych w sieci metod koloryzacji włosów. Komu pasuje? Jak osiągnąć taki efekt? Podpowiadamy.

Miodowy blond (honey blonde) to ciepły odcień, który jest połączeniem tradycyjnego blondu z jasnym brązem. Od jakiegoś czasu uznawany jest za najmodniejszą koloryzacja włosów. Będzie także cieszyła się ogromną popularnością wiosną 2021. Nie ma w tym nic zaskakującego. Miodowy blond jest bardzo stylowy, łagodzi rysy twarzy, odmładza optycznie i dodaje nam uroku. Poza tym wygląda bardzo naturalnie. 

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem?

Miodowy blond - hit na wiosnę 2021: komu pasuje?

Miodowy blond jest ciepłym odcieniem. Pasuje więc kobietom o ciepłych typach urodach (jesień, wiosna). Taki kolor włosów doskonale łączy się z piwnymi, brązowymi i złotymi kolorami oczu. Miodowy blond nie jest natomiast polecany paniom o zimowych i letnich typach urody. Z kolei jeśli chodzi o fryzurę, taka koloryzacja świetnie prezentuje się zarówno z długimi falowanymi włosami, jak i średniej długości long bobami. 

Miodowy blond - jak osiągnąć ten efekt?

Jeśli jesteś posiadaczką ciemnych włosów, najpierw potrzebna będzie ich dekoloryzacja. Radzimy, by tego typu zabiegi wykonywać u doświadczonych fryzjerów. Wcześniej zadbaj o ich dokładną pielęgnację, gdyż farbowanie często osłabia i wysusza włosy - z tego powodu bardzo ważne jest nawilżanie kosmyków. Miodowy blond jest wykonywany zazwyczaj metodą baleyage. W tym przypadku łatwo jest jednak o błąd. Często zdarza się, że końcowy efekt nie jest zadowalający - kolor włosów jest pomarańczowy lub rudy. Dlatego jeśli marzy ci się taka kolorystyka, najlepiej skorzystaj z pomocy dobrego fryzjera. 

 
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: