Krótkie fryzury damskie 2021. Modne cięcia dla dojrzałych kobiet, które odejmą lat [ZDJĘCIA]

Wiele kobiet planując wizytę u fryzjera zapewne zastanawia się, jakie krótkie fryzury damskie będą modne w 2021 roku? Aby ułatwić wam poszukiwania, przedstawiamy cięcia, które będą hitem nadchodzących miesięcy. Oto krótkie fryzury damskie, które podkreślają urodę i wizualnie odmładzają.

Krótkie fryzury były już modne w minionym roku, jednak w 2021 będą prawdziwym hitem. Takie cięcia potrafią bowiem zupełnie odmienić wizerunek kobiety i sprawić, że będzie nie tylko wyglądać, lecz przede wszystkim czuć się świetnie. Patrząc na trendy pojawiające się w sieci, można śmiało stwierdzić, że każda fanka krótszych włosów znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Zobacz wideo Jak wykonać loki przy pomocy prostownicy? Podpowiadamy

Krótkie fryzury damskie 2021 zdjęcia - bardzo krótkie i odważne cięcie

Lubisz odważne i bardzo krótkie cięcia? W takim razie, ta fryzura będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Bardzo krótkie włosy u kobiet to jeden z największych fryzjerskich trendów tego roku! Widoczne to było na pokazach u największych światowych projektantów. Ta fryzura, zwana potocznie "na jeżyka" charakteryzuje się bardzo krótkimi włosami, które mają nie więcej niż 2-3 centymetry. Co ciekawe, krótkie włosy u kobiet są popularne już od ponad 100 lat. Już w 1909 roku, słynny polski fryzjer (Antoni Cierplikowski) obciął włosy francuskiej aktorce Evie Lavalliere, by odmłodzić czterdziestoletnią aktorkę na tyle, aby ta mogła zagrać osiemnastoletnią Joanne D’arc.

 

Krótkie fryzury damskie 2021 zdjęcia - klasyczne pixie cut

Pixie cut to z kolei nieco dłuższa propozycja dla pań, które lubią pobawić się fryzurą, jednocześnie ceniąc sobie prostotę ich stylizacji. Cięcie pixie cut polega bowiem na mocnym wycieniowaniu włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Tak obcięte włosy można nosić gładko zaczesane, delikatnie pokręcone lub w artystycznym nieładzie. To cięcie jest również jednym z bardziej odmładzających.

 

Krótkie fryzury damskie 2021 zdjęcia - pixie bob

Pixie bob jest natomiast połączeniem pixie cut oraz klasycznego boba i zawiera wszystko, co najlepsze z obu tych cięć. W efekcie otrzymujemy krótszego boba o nowoczesnym i charakternym stylu. Choć pixie bob sprawdzi się u kobiet w każdym wieku, to najbardziej zadowolone będą z niej zwłaszcza kobiety dojrzałe, u których to cięcie będzie działało odmładzająco. Ponadto, ta fryzura optycznie zagęszcza włosy i nadaje im objętości.

 

Krótkie fryzury damskie 2021 zdjęcia - angled bob

Nie da się ukryć, że jest to najdłuższa z naszych propozycji, jednak równie modna. Cięcie angled bob już od jakiegoś czasu zyskuje popularność wśród kobiet. Świadczy o tym. m.in. coraz większa liczba zdjęć pojawiających się na Instagramie z tym tagiem. Jest to asymetryczna odmiana klasycznego boba, która różni się od niego długością włosów oraz linią cięcia. W przypadku fryzury angled bob, włosy sięgają minimalnie poniżej linii brody, natomiast a cięcie poprowadzone jest tak, że z przodu pasma są dłuższe, natomiast z tyłu nieco krótsze. To nie tylko odejmuje lat, lecz także optycznie wyszczupla twarz.

 
Więcej o: