3 szybkie triki, dzięki którym twoje włosy będą wyglądały lepiej. Są banalnie proste

Poznaj domowe sposoby na zadbane i piękne włosy. Są banalnie proste i szybkie. To m.in. bardzo popularna w mediach społecznościowych metoda "modlących dłoni".

Chcesz, żeby twoje włosy prezentowały się zawsze olśniewająco? Zacznijmy od banalnej wskazówki. Radzimy, by zawsze mieć przy sobie szczotkę. Ruch na świeżym powietrzy sprawia, że kosmyki się strączkują. Przez to nie wyglądają dobrze. Pomóc w takich sytuacjach może szczotka. Dzięki niej błyskawicznie poprawisz wygląd włosów. Warto także wprowadzić pewne elementy do pielęgnacji kosmyków. Oto trzy szybkie i proste sposoby na piękne pasma. 

Zobacz wideo Jak zadbać o włosy zimą?

1. Metoda "modlących dłoni"

Metoda ta dotyczy sposobu nakładania odżywek i masek na włosy. Na czym polega? Oto prosta instrukcja krok po kroku. 

  • Nałóż produkt na dłonie i złóż je tak, jak do modlitwy;
  • nanoś maskę lub odżywkę na włosy, wykonując delikatny ruch pocierający;
  • zaczynaj od końcówek;
  • nakładaj produkt w pozycji z głową w dół;
  • palce trzymaj ciasno przy sobie;
 

2. Peelingi skóry głowy

O ile peelingi skóry ciała czy twarzy cieszą się ogromną popularnością, o tym elemencie wiele osób zapomina lub w ogóle nie wie. Warto to jednak zmienić, gdyż piękne włosy zaczynają się od zadbanego skalpu! Obecnie na rynku jest dostępnych wiele produktów przeznaczonych do tego zabiegu. Zazwyczaj radzi się, by taki peeling wykonywać 1-2 razy w tygodniu (konkretnych informacji zawsze szukaj na opakowaniach kosmetyków). To doskonały sposób na złuszczenie martwego naskórka, dotlenienie cebulek włosów, a także oczyszczenie skóry z pozostałości kosmetyków.

3. Metoda OMO

Metoda OMO (odżywka, mycie, odżywka) to kolejny świetny sposób, który warto wprowadzić do swojej rutyny. Polega ona na tym, że oczyszczanie kosmyków zaczyna się od nałożenia odżywki. Następnie po jej spłukaniu nakładamy szampon, a na koniec ponownie odżywkę.

  • Metoda OMO wiąże się z licznymi korzyściami dla naszych kosmyków.
  • Jej regularne stosowanie zapewni włosom odżywienie i regenerację.
  • Poza tym chroni je przed przesuszaniem i nadmiernym łamaniem.  

Może cię także zainteresować:

Więcej o: