Niemodne i kiczowate fryzury, które postarzają. Nie czesz się tak, bo dodasz sobie nawet 10 lat!

Nie da się ukryć, że włosy potrafią zarówno odejmować, jak i dodawać lat. Niestety, niemodne fryzury, które dodają lat, to nadal częsty widok na kobiecych głowach. O tych fryzurach powinnaś zapomnieć raz na zawsze, bo nie tylko są już niemodne, lecz potrafią postarzać nawet o 10 lat!

Niektóre fryzury, niezależnie od wieku czy kształtu twarzy, zwyczajnie nie prezentują się dobrze u żadnej kobiety. Nie chodzi tu tylko o to, że są już niemodne i kojarzą się z kiczem, lecz także bardzo postarzają, uwydatniając wszelkie niedoskonałości, zamiast je maskować. Nie czesz się tak, jeśli nie chcesz wyglądać na 10 lat starszą.

Zobacz wideo Jak wykonać modne fale za pomocą prostownicy? Podpowiadamy!

Niemodne i kiczowate fryzury, które postarzają: krótkie włosy na wałki i trwała ondulacja

Krótkie włosy podkręcane na wałki lub trwała ondulacja to fryzury, które były kiedyś znakiem rozpoznawczym niemal każdej babci. Niestety, obie te fryzury sprawiają, że kobiety wyglądają na dużo starsze, niż są w rzeczywistości. Obecnie, w trendach jest wiele ciekawych fryzur dla krótkich włosów, w których kobiety wyglądają znacznie lepiej i młodziej.

 

Niemodne i kiczowate fryzury, które postarzają: paskudny tapir

Tapirowanie włosów w celu uzyskania objętości to kolejny grzech kobiet, który potrafi dodać nawet kilka lat. Ponadto, mocno natapirowane włosy wyglądają tandetnie i kiczowato. Zależy ci na większej objętości włosów? Postaw na odpowiednie cięcie typu pixie cut lub zastosuj nowoczesne metody, takie jak specjalne pudry lub mgiełki, które dają naturalny efekt.

Niemodne i kiczowate fryzury, które postarzają: balejaż w starym stylu

Nie da się ukryć, że jedną z najbardziej kiczowatych i postarzających fryzur jest balejaż. Nie chodzi tu jednak o ten nowej generacji (subtelny i delikatny), który jest hitem od wielu miesięcy. Chodzi nam o balejaż w starym stylu, który składał się z wielu pasemek w kontrastowych kolorach - od blondu do czerni. Tego typu koloryzacji każda kobieta powinna unikać jak ognia. 

Więcej o: