Fryzura bob w stylu grunge wśród najmodniejszych fryzur 2021. Dowiedz się jak podkreślić swój buntowniczy charakter

Masz naturę buntowniczki? A może po prostu chciałabyś zmienić swoją fryzurę na bardziej drapieżną? Może bob w tylu grunge to opcja dla ciebie?

Grunge to styl muzyczny, który pojawił się w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 80. Z czasem przerodził się w modę, która trafiła niemal do każdego zakątka świata. Luz, naturalność i swego rodzaju niedbałość - to główne cechy tego stylu. Grunge to opcja dla osób, które lubią się wyróżniać, nie boją się eksperymentów z modą, a do tego cenią sobie wygodę. W tym sezonie stawiamy na naturalność i nonszalancję, a fryzura w stylu grunge idealnie wpisuje się w tegoroczne trendy.

 

Trendy 2021. Jak wygląda fryzura grunge bob?

Kultowe zespoły grające alternatywnego rocka - np. Nirvana - wprowadziły do mody buntowniczy styl ubierania się. Oversizowe swetry, flanelowe koszule w kratę, spodnie z dziurami i trampki miały być wyrazem negacji otaczającej rzeczywistości. Taką manifestacją miała być także niedbała fryzura. Idealnym przykładem jest właśnie grunge bob, czyli bob o dowolnej długości, który sprawia wrażenie potarganego, lekko postrzępionego.  

W tej fryzurze przedziałek znajduje się na środku głowy, ale nie powinien być on precyzyjny. Bob w stylu grunge może też mieć grzywkę o dowolnej długości. Taka fryzura jest bardzo prosta do ułożenia i nie zajmuje to dużo czasu - wystarczy, że wgnieciesz środek do stylizacji włosów tak, aby uzyskać efekt rozczochranej fryzury. Jeśli jednak twoje włosy szybko powracają do gładkiego ułożenia i wyglądają zbyt grzecznie, dobrym rozwiązaniem będzie mocne wycieniowanie ich na całej długości.

 

Jeśli lubisz nonszalancję i nie masz czasu na długie układanie włosów, to grunge bob jest idealną propozycją dla ciebie.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą. Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?
Więcej o: