Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów. Modne propozycje, które dodadzą objętości i zagęszczą pasma

Wiele kobiet zastanawia się, jakie fryzury będą najlepsze dla cienkich i rzadkich włosów. Niestety nie każde cięcie prezentuje się dobrze na tego rodzaju kosmykach. Większość profesjonalistów zgodnie twierdzi, że posiadaczki cienkich włosów powinny stawiać przede wszystkim na krótkie fryzury. Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy modne cięcia, które zwiększają objętość włosów i optycznie je zagęszczą.

Cienkie włosy są bardzo często kwestią genetyki, jednak nie zawsze. Przerzedzone, cienkie i łamliwe włosy mogą być również efektem nieodpowiedniej pielęgnacji. Częsta stylizacja wysoką temperaturą czy agresywne zabiegi koloryzacji sprawiają, że kosmyki stają się osłabione, cienkie i łamliwe, a ich końcówki się rozdwajają. Właścicielki cienkich i rzadkich włosów powinny przede wszystkim stosować odpowiednią pielęgnację. Najlepiej sprawdzą się lekkie kosmetyki, które nie będą obciążać pasm. Dodatkowym trikiem na objętość jest również suszenie kosmyków głową w dół. Nieocenione będzie oczywiście odpowiednie cięcie. Poniżej znajdziesz najmodniejsze obecnie fryzury dla cienkich i rzadkich włosów, które nie tylko nadają im objętości, lecz także świetnie sprawdzą się u dojrzałych kobiet, gdyż potrafią odjąć nawet kilka lat.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów - uniwersalny i ponadczasowy bob

Nie da się ukryć, że bob to fryzura, którą uwielbiają kobiety w każdym wieku. Niewątpliwą zaletą tego cięcia jest to, że pasuje kobietom praktycznie w każdym wieku. Co więcej, bob nie wymaga zbyt wiele od struktury włosa, dzięki czemu świetnie wyglądają w takim cięciu zarówno grube, jak i cienkie oraz rzadkie kosmyki. Fryzura ta jest niezwykle prosta w codziennej stylizacji - można po prostu wysuszyć pasma na szczotkę, wyprostować, a także delikatnie pokręcić.

 

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów - pixie bob

Pixie bob to fryzura, która w tym roku zyskuje na popularności. Jest to połączenie klasycznego boba oraz krótkiego cięcia pixie cut. Takie zestawienie dwóch cięć pozwala uzyskać krótkiego boba z charakterystycznymi cieniowanymi kosmykami, które nadają fryzurze maksymalną objętość i sprawiają, że włosów wydaję się być więcej. Choć pixie bob sprawdzi się u kobiet w każdym wieku, to zadowolone będą z niego szczególnie kobiety dojrzałe, u których takie cięcie działa odmładzająco.

 

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów - klasyczne pixie

Pixie cut to z kolei najkrótsza propozycja dla pań, które chcą nadać swoim cienkim włosom objętości. Tego typu cięcie charakteryzuje się mocno wycieniowanymi włosami, które z tyłu i po bokach są krótsze, a na górze i z przodu dłuższe, dzięki czemu sprawiają wrażenie dużo gęstszych i grubszych niż w rzeczywistości. Tak obcięte włosy najlepiej stylizować na artystyczny nieład lub delikatnie pokręcone.

 
Więcej o: