Pięć prostych sposobów, dzięki którym maska do włosów zadziała jeszcze lepiej. Powinna je znać każda kobieta

Za każdym razem, kiedy nakładasz na włosy maskę uzyskujesz nieco inny efekt? Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że istnieje wiele czynników, które odpowiadają za to, jak wyglądać będą włosy po myciu. Nie tylko rodzaj kosmetyku, lecz także ilość czy sposób nakładania wpływają na efekt, który uzyskamy na naszych pasmach. Oto pięć pozornie niewiele znaczących szczegółów, dzięki którym każda maska zadziała na włosach jeszcze skuteczniej.

Nakładaj kosmetyk na odsączone włosy

Podstawową zasadą jest nakładanie maski na włosy odsączone z nadmiaru wody. Najlepiej zrobić to delikatny ręcznik z mikrofibry. Dlaczego jest to tak istotne? Jeśli na włosach pozostanie nadmiar wody, rozrzedzi ona maskę i sprawi, że będzie spływać z włosów, a co za tym idzie, znacznie osłabi jej działanie.

Kontroluj ilość nakładanego produktu

Odpowiednia ilość nakładanej maski na kosmyki również jest niezwykle istotna. Zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża nie da pożądanego efektu. Oczywiście wszystko zależy od długości oraz gęstości naszych włosów, a także produktu. Jak zatem określić ilość nakładanej maski, która będzie dla nas optymalna?  Najskuteczniejszą opcją będzie czytanie instrukcji na etykiecie oraz metoda prób i błędów. Nakładając produkt najlepiej zacząć od mniejszej ilości i stopniowo ją zwiększać obserwując efekty.

Zawsze wczesuj maskę we włosy

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że włosy należy nie tylko rozczesać przed myciem, lecz także po nałożeniu maski lub odżywki. Ten prosty zabieg sprawi, że maska zostanie równomiernie rozłożona i dotrze do niemal każdego włosa. Można użyć do tego szczotki (najlepiej przeznaczonej do czesania mokrych włosów) lub grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Pamiętaj jednak, by robić to bardzo delikatnie, gdyż mokre włosy łatwiej ulegają wszelkim zniszczeniom mechanicznym.

Trzymaj maskę na włosach odpowiednio długo

W odróżnieniu od odżywek, maski warto potrzymać na włosach nieco dłużej. Wyjątkiem są kosmetyki ekspresowe, które należy trzymać na włosach zgodnie z instrukcją producenta, która została umieszczona na opakowaniu. Jeśli nakładasz na kosmyki np. maskę domowej roboty lub maskę olejową, warto potrzymać na włosach przez około 30 minut. To optymalny czas, podczas którego składniki odżywcze zdążą wniknąć we włosy.

Zrób kompres na włosach

Ostatnim sposobem na spotęgowanie działania maski jest wykonanie kompresu, czyli po prostu nałożenie na pokryte kosmetykiem włosy czepka foliowego oraz ręcznika. Podczas takiego zabiegu łuski włosa rozchylają się, a składniki odżywcze są w stanie wniknąć głębiej i zatrzymać się we włosach dłużej. Pamiętaj jednak, by po takim kompresie spłukać włosy letnią, a na koniec chłodną wodą, by domknąć rozchylone łuski włosów. 

Więcej o: