Unikasz noszenia czapki? To błąd. Jeśli chcesz mieć piękne włosy, musisz ją zakładać

Nie bardzo lubimy nosić czapki. Jedni twierdzą, że źle w nich wyglądają, inni boją się, że ich fryzura na tym ucierpi. Nie tylko ze względu na nasze zdrowie powinniśmy zakładać czapkę. Ma ona ogromny wpływ na kondycję naszych włosów.

Twoje włosy stają się zimą suche i łamliwe? A ile razy zdarzyło ci się wyjść jesienią lub zimą z domu bez czapki? Ewentualnie w ogóle jej nie nosisz, bo czapka sprawia, że włosy się elektryzują i są przyklapnięte. Noszenie czapki ma więcej zalet niż wad. Jeśli chcesz mieć piękne, zdrowe włosy, to koniecznie powinnaś pokochać noszenie czapki, zwłaszcza zimą.  

Jak zimno wpływa na włosy?  

Niska temperatura bardzo osłabia nasze włosy. Podczas minusowych temperatur woda w włosie zamarza, przez co w jego strukturze pojawiają się mikropęknięcia, których skutki widać dopiero po rozmrożeniu. Włosy stają się szorstkie matowe i kruche, szybko się rozdwajają i łamią.  

Zimno obkurcza naczynia krwionośne, przez co do mieszków włosowych trafia mniej substancji odżywczych. Cebulki stają się słabsze, a włosy zaczynają szybciej wypadać.  

Jaka czapka będzie najlepsza i jak ją nosić? 

Odpowiednia czapka powinna przylegać do głowy i zakrywać uszy, ale lepiej, żeby nie uciskała włosów. Warto wybierać czapki z naturalnych materiałów, np. bawełna lub wełna, dzięki którym będzie nam cieplej, a włosy nie będą się elektryzować.

Jak nosić czapkę? Niby prosta rzecz, a jednak wiele osób robi to nieprawidłowo. Jeśli chcemy chronić skórę głowy i włosy, to musimy chować włosy pod czapkę. Wiele kobiet nosi rozpuszczone włosy, tak że wystają one spod czapki. To duży błąd. W ten sposób chronią tylko skórę głowy, a włosy dalej są narażone na niekorzystne warunki pogodowe. Wystrzegaj się też wychodzenia z wilgotnymi włosami na mróz, nawet jeśli schowasz je pod czapkę.

Pamiętajcie jednak o tym, ze skóry głowy nie należy przegrzewać. Dlatego zaraz po wejściu do ciepłego pomieszczenia czapkę trzeba zdjąć. Przegrzana skóra głowy będzie produkowała więcej łoju, co doprowadzi do przetłuszczania się włosów i powstawania łupieżu

Sprawdź - modne czapki Vans!

Jeśli martwisz się, że twoje włosy stracą objętość pod czapką, to spróbuj przed jej założeniem przerzucić włosy na drugą stronę, czyli zrobić przedziałek na drugim boku. Wtedy po zdjęciu czapki, wystarczy ułożyć włosy tak, jak zawsze. 

Zobacz: Czarne czapki damskie sklepu Eobuwie.com.pl!

Poznaj - dodatki i akcesoria sportowe męskie!

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?
Więcej o: