Krótkie fryzury damskie dla kobiet po 40-tce. Modne cięcia, które optycznie odmładzają

Krótkie fryzury damskie to jeden z większych trendów nadchodzących miesięcy. Jeśli zastanawiasz się, które cięcia będą modne, pzychodzimy z pomocą. Oto krótkie fryzury, które królować będą w nadchodzących sezonach. Optycznie odmładzają i podkreślają urodę.
Zobacz wideo Jak prawidłowo zrobić fale przy pomocy prostownicy?

Krótkie fryzury to trend, który zaczął być popularny już w zeszłym roku, jednak w 2021 będzie prawdziwym hitem. Nie da się ukryć, że takie cięcia potrafią nie tylko odmłodzić, lecz także dodać charakteru kobiecej urodzie. Patrząc na trendy w stylizacji włosów, które prezentowane były m.in. na wybiegach podczas pokazów mody na wiosna/lato 2021, możemy śmiało stwierdzić, że wśród krótkich cięć, z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Krótkie fryzury damskie dla kobiet po 40-tce: Bardzo krótkie cięcie

To fryzura, która dedykowana jest przede wszystkim odważnym kobietom, które nie obawiają się eksperymentów ze swoim wizerunkiem. Cięcie to charakteryzuje się  bardzo krótkimi włosami, które nie mają więcej niż 3 centymetry długości. Warto jednak zaznaczyć, że jest to trend, który powrócił po latach. Krótkie włosy u kobiet są bowiem popularne już od 111 lat, a modę na taką fryzurę zapoczątkował w 1909 roku, słynny polski fryzjer Antoni Cierplikowski, który obciął włosy francuskiej aktorce Evie Lavalliere, by optycznie odjąć jej lat.

 

Krótkie fryzury damskie dla kobiet po 40-tce: Nieco dłuższe pixie cut

Pixie cut jest natomiast nieco dłuższą propozycją. Fryzura ta sprawdzi się u kobiet, które lubią krótkie włosy, jednak cenią sobie możliwość różnorodnej stylizacji. Cięcie pixie cut polega bowiem na mocnym wycieniowaniu włosów. W tej fryzurze, włosy po bokach i z tyłu są krótsze, a na górze i z przodu  dłuższe. Taką fryzurę można zatem układać na różne sposoby - gładko zaczesane, delikatnie pokręcone, albo w artystycznym nieładzie. Warto również zaznaczyć, że to cięcie jest jednym z bardziej odmładzających.

 

Krótkie fryzury damskie dla kobiet po 40-tce: Nowoczesny pixie bob

Fryzurą, która od niedawna robi prawdziwą furorę wśród kobiet w Internecie jest pixie bob, czyli połączenie cięcia pixie cut oraz klasycznego boba, który uważany jest za jedną z najbardziej ponadczasowych fryzur. Taka kombinacja pozwoliła uzyskać dłuższą odmianę pixie cut lub nowoczesnego i zadziornego boba. To fryzura, która świetnie sprawdzi się u kobiet po 40-tce, jak i posiadaczek cienkich włosów, gdyż optycznie zagęszcza włosy i nadaje im objętości.

 
Więcej o: