Wylewasz wodę po ziemniakach? To błąd! Sprawdzi się jako kosmetyk do włosów

Zadbane i lśniące włosy to marzenie wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzą różne domowe sposoby. Jednym z nich jest wprowadzenie do swojej rutyny pielęgnacyjnej pewnej nietypowej płukanki.

Zapewne wielu z was słyszało o rewelacyjnych efektach, jakie przynosi stosowanie wody ryżowej. To jeden z najstarszych sekretów pielęgnacyjnych Japonek. Okazuje się, że w pielęgnacji włosów możemy wykorzystać także wodę po ziemniakach!

Nigdy nie wylewaj wody po ziemniakach 

Gotując ziemniaki wodę zazwyczaj wylewamy. Warto jednak to zmienić. W czasie gotowania ziemniaków ich cenne składniki odżywcze: witaminy, minerały oraz skrobia, częściowo przechodzą do wody. Dzięki temu tak powstała mieszanina zawiera w sobie między innymi witaminy: A, E, K, a także żelazo, magnez, wapń, potas i fosfor. Radzimy więc, by wodę po ziemniakach stosować w formie płukanki. Jest to prosty, tani i naturalny sposób na nawilżenie i wzmocnienie kosmyków. Poza tym ten domowy kosmetyk może także zmniejszyć przetłuszczanie włosów i zahamować ich wypadanie. Ważna jest jednak regularność i cierpliwość. Dla uzyskania jak najlepszych efektów płukankę należy  stosować raz na tydzień.  

Płukanka na włosy krok po kroku 

Jak podpowiada nazwa tego zabiegu, płukanka służy do opłukiwania pasm po umyciu ich szamponem i nałożeniu odżywki. Podpowiadamy, jak ją przygotować i jak z niej korzystać. 

  1. Po ugotowaniu ziemniaków odlej wodę do pojemnika (najlepiej z aplikatorem), z którego będziesz aplikować ją na włosy. 
  2. Następnie musisz pozostawić ją na włosach na mniej więcej pięć minut i spłukać letnią wodą.
  3. Nie zapomnij także o delikatnym wmasowaniu jej w skórę głowy. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: