Grzywka ścięta w ten sposób to hit sezon. Jak ją ułożyć, aby prezentowała się stylowo?

Grzywka, jako fryzura znana nam od pokoleń znowu wraca do łask. Przy zmianie wizerunku, odpowiednie cięcie może spowodować spektakularną różnicę. Coraz częściej widzimy grzywkę u sław, takich jak Joanna Przetakiewicz czy Jessica Mercedes. Z pewnością odświeża wygląd i dodaje lekkości całej stylizacji. Przedstawiamy kilka fryzjerskich sztuczek.

Grzywka dodaje lekkości i można ją stylizować na wiele sposobów. Odpowiednio obcięta może zakryć mankamenty, a także wyszczuplić twarz. Prezentujemy typy ułożeń, wśród których każda z nas znajdzie fryzurę idealną dla siebie. Podpowiadamy, która grzywka będzie najmodniejsza w tym sezonie.

 

Długa grzywka jako najgorętszy trend we fryzjerstwie

Można ją stylizować w następujący sposób: przy całkowicie prostych i wygładzonych włosach, tak aby sięgały do brwi. Można wykręcić ją również za pomocą okrągłej szczotki - jest to bardzo prosty zabieg. Wariantem częściej wybieranym przez gwiazdy jest curtain bangs, czyli grzywka z przedziałkiem po środku, która to układa się na boki. Długa grzywka nie zakrywa całego czoła i wygląda bardzo dziewczęco.

Jakie zalety wynikają z noszenia długiej grzywki? Czy długa grzywka ma jakieś wady?

Klasyczna grzywka, ścięta na prosto pozwoli nam zmniejszyć proporcje. Ukrywa wysokie czoło i redukuje podłużny kształt twarzy. Z kolei grzywka typu curtain bangs wyszczupla oraz dodaje wymarzonej objętości całej fryzurze. Przy obecnej porze roku, noszenie czapek, zimowych opasek czy nawet kaptura, może negatywnie odbić się na jej ułożeniu. Prostą grzywkę należy regularnie strzyc, ponieważ za długa nosi się niekomfortowo, zachodząc na oczy. Powinno się ją skracać średnio co 2 tygodnie. Może to być dość uciążliwe. Ponadto włosy na grzywce znacznie szybciej ulegają przetłuszczeniu wskutek częstego poprawiania jej w ciągu dnia.

Długa grzywka - jak ją stylizować, aby zawsze wyglądała dobrze?

Nadmierne przetłuszczanie długiej grzywki powstrzymamy stosując odpowiednie kosmetyki - np. puder zwiększający objętość włosów. Doskonale wchłania sebum. Pomocny w tym celu będzie również suchy szampon. Po takim zabiegu należy wyczesać włosy płaską szczotką.
W przypadku płaskiej grzywki po zdjęciu czapki, fryzjerzy rekomendują wykręcenie jej na okrągłej szczotce, przy uprzednim użyciu sprayu do stylizacji. Używamy ciepłego nawiewu, dzięki czemu długa grzywka błyskawicznie odbije się od nasady. 

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska ma grzywkę!

Jeśli przegapiłaś wizytę u fryzjera, możesz spróbować zbyt długą grzywkę podciąć samodzielnie, gdyż wtedy zwiększysz kontrolę nad strzyżeniem.

Więcej o: