Fryzury dla dojrzałych pań 2021. Modne i odmładzające cięcia, które zadziałają jak lifting

Jakie fryzury dla dojrzałych pań będą modne w 2021 roku? Aby ułatwić ci poszukiwania przychodzimy z pomocą i przedstawiamy cięcia, które będą absolutnym hitem w nadchodzących miesiącach. Oto fryzury, które optycznie odmładzają działając jak lifting.

Dojrzałe kobiety często zastanawiają się, na jaką fryzurę się zdecydować, by wyglądać modnie, stylowo i przy okazji odjąć sobie wizualnie lat. Odpowiednie cięcie nie tylko bowiem odświeża wizerunek, lecz także sprawia, że kobieta czuje się i wygląda pięknie. Podobno im więcej mamy lat, tym krótsze powinny być nasze włosy. Jednak nie jest to do końca prawda. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są nasze włosy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wśród trendów na 2021 rok każda kobieta (niezależnie od długości włosów) znajdzie propozycje dla siebie.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Modne i odmładzające fryzury dla dojrzałych pań 2021 - krótkie cięcia

Wiele dojrzałych kobiet decyduje się ściąć włosy na krótko, gdyż taka fryzura nie tylko odświeża wygląd, lecz także potrafi optycznie zagęścić włosy. W tym sezonie krótkie włosy są jednak jednym z większych trendów, który lansowany był podczas pokazów mody największych marek. Jednym z tego typu cięć, jest fryzura typu choppy, w której pasma są mocno wycieniowane i sprawiają wrażenie "poszatkowanych", dzięki czemu układają się w artystyczny nieład.

Druga propozycją jest natomiast pixie bob, czyli nieco dłuższa opcja, która powstała z połączenia pixie cut oraz boba. Efektem tego jest dłuższe pixie z drapieżnym cieniowaniem, które świetnie sprawdzi się u kobiet w każdym wieku i o każdym typie urody. 

Modne i odmładzające fryzury dla dojrzałych pań 2021 - włosy półdługie

Dla dojrzałych pań, które nie chcą decydować się na tak krótkie cięcia i cenią sobie prostotę oraz klasykę, doskonałą opcją będzie ponadczasowy bob. To kultowa już fryzura, w której niemal każda kobieta wygląda fenomenalnie. Nowoczesną wariacją tego cięcia jest natomiast angled bob, które charakteryzuje się asymetryczną linią włosów. W tej fryzurze włosy sięgają nieco poniżej linii brody i z przodu są dłuższe, a z tyłu zaś nieco krótsze. 

Modne i odmładzające fryzury dla dojrzałych pań 2021 - włosy długie

To mit, że wszystkie dojrzałe kobiety powinny nosić krótkie fryzury. Panie, które są szczęśliwymi posiadaczkami gęstych i zdrowych włosów, śmiało mogą decydować się na dłuższe cięcia. Ważne jednak, by nie kosmyki nie były zbyt długie, a cięcie nadawało im lekkości. odpowiednio o nie zadbać i nadać lekkości i kształtu odpowiednim cięciem. Świetną opcją będzie trend prosto z lat 70., czyli wycieniowane i wywinięte na zewnątrz włosy z długą grzywką, która dodaje uroku i działa odmładzająco

Więcej o: