Niemodny kolor włosów może dodać Ci lat! Podpowiadamy, które odcienie zdecydowanie postarzają

Istnieją kolory włosów, które wyglądają niekorzystnie i potrafią dodać lat. Eksponują zmarszczki i inne mankamenty skóry, zdecydowanie ukrywając młodzieńczy blask. Przedstawiamy niemodne odcienie, których warto unikać.

Każda z nas pragnie wyglądać świeżo i promiennie bez względu na wiek. Odpowiedni kolor włosów gra tu dużą rolę, ponieważ niewłaściwie dobrany może nas postarzeć. Czasami zmiana koloru włosów przekreśla nasz cały wizerunek. Które odcienie są niemodne i jakich warto unikać? Skorzystaj ze zgromadzonych przez nas rad, aby temu zapobiec.

Zobacz wideo Olga Kalicka pokazała nowy kolor włosów: "Musiałam się z tym oswoić"

Postarzający kolor włosów - nieodpowiedni odcień do karnacji 

Intensywny, czarny kolor włosów niestety nie pasuje do każdego. Zdecydowanie dodaje nam lat, odejmując lekkości i młodzieńczości. Cera przy takiej oprawie traci zdrowy koloryt, optycznie robiąc się coraz bardziej bledsza. Ponadto zostają wyeksponowane zmarszczki. Stanowczo odradzamy wybór tego odcienia osobom o jasnej karnacji. Kontrast w tym przypadku nie wypadnie dobrze. Korzystniej będą wyglądały w nim przedstawiciele opalonej skóry. Koloryzacja typu platynowy blond uwielbiana przez gwiazdy Hollywood, niestety nie jest zalecana osobom bladym. Zbyt jasny kolor włosów wizualnie postarza i uwypukla niedoskonałości skóry. Tracimy również na wyrazistości. Platynowy blond może także poszerzać twarz, która przy ciemniejszej farbie wyglądałaby zdecydowanie korzystniej. 

Monochromatyczny odcień na całej głowie i odrosty

Wybór płaskiego koloru włosów zdecydowanie dodaje ciężkości, niż ją odejmuje. Mowa o koloryzacji, która z każdej strony jest identyczna - na całej głowie widnieje jeden odcień farby. Twoją urodę wyeksponują refleksy, które umieszczone zwłaszcza przy twarzy dodadzą promienności skórze i spojrzeniu. Taki zabieg możemy oczywiście powtórzyć na całej długości włosów. Wygląda to efektownie i niekonwencjonalnie. 

Odrosty również nie są modne. Klasyczna siwizna bądź przebijający się młodzieńczy kolor włosów wyglądają nieestetycznie. Zalecamy regularne farbowanie odrostów bądź zdecydowanie się na koloryzację typu sombre, gdzie odrost może być wykonany farbą o ciemniejszym odcieniu od długości. Całość prezentuje się spektakularnie i nie trzeba chodzić tak często do fryzjera.

Kolorowe włosy - na te trzeba uważać 

Stawianie na jaskrawe i nienaturalne odcienie jak: błękit, fiolet, czerwień czy zieleń, może negatywnie odbić się na naszym wyglądzie. Takie kolory włosów mogą postarzeć każdego. Pamiętajmy także o tym, że są to odcienie trudne w utrzymaniu. Szybciej się wypłukują, żółkną i wyglądają niekorzystnie. Lepszym wyborem będą kolorowe pasemka bądź refleksy, które sprawiają, że wyglądamy o wiele bardziej ciekawiej i zjawiskowo. 

Więcej o: