Jak dbać o włosy kręcone i falowane? Sprawdzone porady pomogą w ich pielęgnacji

Włosy kręcone i falowane nie są proste w utrzymaniu. Ich rutyna pielęgnacyjna jak i dalsza stylizacja wymagają więcej czasu, niż w przypadku prostych pasm. Jak zatem sprawić, aby loki zawsze wyglądały na zdrowe i zadbane? Ukazujemy wskazówki, które z pewnością poprawią stan Twoich włosów.

Mocne i zdrowe włosy pragnie mieć każda z nas, bez względu na ich naturalny kształt. Ich blask oraz odpowiednie ułożenie dodają uroku, a także odwracają wzrok od niedoskonałości twarzy czy sylwetki. Prawidłowa pielęgnacja włosów potrafi zdziałać cuda, a systematycznie stosowana przynosi oszałamiające efekty w ich strukturze i wyglądzie. W jaki sposób dbać o włosy kręcone i falowane, by były lśniące i gładkie?

Zobacz wideo Klaudia Halejcio obcięła włosy

Właściwa technika mycia włosów kręconych i falowanych

Prezentujemy metodę OMO - odżywka, mycie i na koniec odżywka. Dedykowana szczególnie włosom kręconym. Moczymy kosmyki i nakładamy na nie od połowy długości nawilżającą odżywkę, np. taką z dodatkiem protein. Ten krok odżywi włosy, nada im blasku oraz zapobiegnie rozdwojonym końcówkom. Po upływie co najmniej 5 minut, dokładnie spłukujemy produkt i rozpoczynamy mycie głowy za pomocą szamponu nawilżającego. Wybór oczyszczającego może skutkować przesuszeniem kosmyków. Masujemy włosy do uzyskania piany, potem spłukujemy całość. Przechodzimy do nałożenia maski lub odżywki, która zamknie drogocenne składniki odżywcze w łusce włosa. Warto spłukać tego typu produkt chłodnym strumieniem wody. To wydobędzie z włosów lustrzany połysk. Technika OMO ułatwia rozczesywanie włosów kręconych i zapobiega puszeniu się. Jej rezultaty widać już po pierwszym stosowaniu!

Olejowanie jako podstawa pielęgnacji

Włosy kręcone charakteryzują się wysoką porowatością. Zbyt szybko tracą swą wilgoć. Można znacznie poprawić kondycję fal i loczków, cyklicznie używając naturalnych olejów. Taka pielęgnacja włosów potrafi zdziałać cuda. Mocne loki i fale polubią się z olejem bawełnianym, migdałowym, żurawinowym, z pestek dyni i winogron, a także z olejem lnianym, który dobrze wpływa na cały nasz organizm. Stanowi cenne źródło kwasów omega. Polecamy stosowanie olejowania na sucho, pozostawiamy wówczas olej na 30 minut lub całą noc, następnie precyzyjnie płuczemy włosy z jego pozostałości i myjemy. Rozczesywanie włosów kręconych usprawni także działanie na wilgotnych, nie na całkowicie mokrych pasmach. W przeciwnym razie kosmyki są podatne na uszkodzenia. Unikajmy także szamponów zawierających detergenty SLS, która znacznie mogą osłabić włosy kręcone i falowane. 

Więcej o: