Modne fryzury damskie dla 50 latek. Oto szałowe cięcia, które odejmą ci nawet 10 lat!

Modne fryzury damskie dla 50 latek w nadchodzących sezonach to przede wszystkim krótsze cięcia, które potrafią zupełnie odmienić kobiecy wizerunek. Jeśli chcesz optycznie odjąć sobie lat, powinnaś zapomnieć o niemodnych tapirach czy trwałej ondulacji. Podpowiadamy, na jakie fryzury powinnaś zdecydować się w nadchodzącym sezonie.
Zobacz wideo Jak wykonać loki przy pomocy prostownicy?

Każda kobieta chce w swojej fryzurze nie tylko wyglądać, lecz także czuć się fantastycznie. Nie da się ukryć, że stylizacja włosów może zarówno dodać, jak i odjąć lat. Jakie zatem fryzury damskie będą modne w tym sezonie dla 50-latek? Oto cięcia, które pokocha każda dojrzała kobieta.

Modne fryzury damskie dla 50 latek: odważne, bardzo krótkie cięcie

To niewątpliwie jeden z najgorętszych fryzjerskich trendów tego roku! Nie da się jednak ukryć, że tak krótki cięcie to propozycja dla odważnych kobiet, które nie boją się eksperymentów. Cechą charakterystyczną fryzury "na jeżyka" są bardzo krótkie włosy, które mają nie więcej niż 2-3 centymetry, co bardzo uwydatnia rysy twarzy.

 

Modne fryzury damskie dla 50 latek: pixie cut lub pixie bob

Jeśli lubisz krótkie cięcia, jednak pierwsza z nich jest zbyt odważna, dobrym rozwiązaniem będzie pixie cut. To fryzura z mocno wycieniowanymi kosmykami, które z tyłu i po bokach są krótsze, a na górze i z przodu nieco dłuższe. To propozycja dla pań ceniących sobie funkcjonalne cięcia, które nie wymagają skomplikowanej stylizacji.

Nieco dłuższą odmianą pixie cut, będzie modny w tym sezonie pixie bob, który łączy w sobie cechy klasycznego pixie oraz ponadczasowego boba. W efekcie uzyskujemy odmładzającego, krótkiego boba z drapieżnym cieniowaniem, który świetnie sprawdzi się u kobiet w każdym wieku.  

 

Modne fryzury damskie dla 50 latek: angled bob

Angled bob to fryzura, która już od jakiegoś czasu podbija serca kobiet na świecie. To asymetryczna i bardziej nowoczesna odmiana klasycznego boba, która różni się długością włosów oraz linią cięcia. W przypadku fryzury angled bob, włosy sięgają delikatnie poniżej linii brody, a cięcie poprowadzone jest w ten sposób, że z przodu pasma są nieco dłuższe, niż z tyłu. Ta fryzura nie tylko odmładza, lecz także optycznie wyszczupla twarz.

 
Więcej o: