Rozjaśnianie włosów domowymi sposobami. Wydasz na to mniej niż złotówkę! Przepisy na naturalne płukanki

Rozjaśnianie włosów to najbardziej wymagający typ koloryzacji. Zabieg ten ingeruje w strukturę włosa i nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Przy rozjaśnianiu kosmyków niezbędny jest rozjaśniacz, który ma bardzo silne działanie i może podrażniać skórę, a także niszczyć włosy. Jak zrobić to bezpiecznie i nie wydać fortuny?
Zobacz wideo Mandaryna suszy włosy Ani Świątczak

Rozjaśnione włosy pięknie się prezentują i wielu kobietom do twarzy jest w jasnych włosach. Nie wyglądają one jednak korzystnie, jeśli są mocno zniszczone. Po wielu eksperymentach z mocnymi środkami chemicznymi, kosmyki co prawda będą jasne, ale również słabe i łamliwe, dlatego trzeba pamiętać o ich pielęgnacji zarówno przed, jak i po zabiegu. 

Piękny odcień blondu niekoniecznie musi oznaczać wizytę w salonie fryzjerskim. Możemy rozjaśnić pasma w sposób naturalny w domu. Przekonaj się sama!

Rozjaśnianie włosów domowymi metodami - bezpieczne i naturalne metody

Najpopularniejszym środkiem do rozjaśniania włosów jest sok z cytryny. W porównaniu do chemicznych rozjaśniaczy jest to źródło wielu witamin. Sok z cytryny poprawia wzrost i wydobywa blask włosów. Potrafi też rozwiązać problem z łupieżem, a także dotlenia skórę głowy. Wybór tej metody kosztuje tyle, co jedna cytryna.

Jak rozjaśnić włosy sokiem z cytryny? Przepis

Sok z jednej cytryny rozcieńczamy z wodą przy proporcjach 1:3, a następnie polewamy po całej długości włosów suchych lub wilgotnych. Pozostawiamy do wyschnięcia. Zabieg ten wykonujemy w słoneczny dzień, ponieważ cytryna wzmacnia działanie słońca na włosy. Możemy uzyskać w ten sposób piękny blond. Metoda z cytryną jest skuteczna i nieinwazyjna, natomiast wymaga od nas dużej dozy cierpliwości. Systematycznie stosowana przynosi efekty po miesiącu.

Monika BrodkaMonika Brodka już tak nie wygląda. Gwiazda przeszła ogromną metamorfozę. "Nie poznałam"

Rumianek jako metoda naturalnego rozjaśniania włosów

Kolejnym bezpiecznym sposobem na rozjaśnianie włosów jest rumiankowa płukanka. Rumianek wzmacnia włosy i powoduje, że są bardzo miękkie. Dla stworzenia tej płukanki będziemy potrzebowały dwóch torebek rumianku i pół litra wrzątku. Parzymy rumianek i pozostawiamy do wystygnięcia. Pasma przelewamy przygotowaną płukanką, nie spłukując jej. Efekt spotęgujemy ekspozycją włosów na promienie słoneczne i używaniem ciepłego strumienia powietrza w suszarce. Uważajmy jednak aby nie przedobrzyć z suszeniem włosów, gdyż ten sposób może znacznie wysuszyć nasze pasma. Na efekty metody rumiankowej również czekamy około miesiąc.

Jak zakręcić włosy na noc? Banalnie prosty sposób, który bije rekordy popularnościJak zakręcić włosy na noc? Banalnie prosty sposób, który bije rekordy popularności

Naturalnie rozjaśnione pasemka przy pomocy miodu

Do naturalnego rozjaśnienia pasm możemy użyć także miodu - remedium na wiele dolegliwości zdrowotnych. Skutecznie nawilży nasze włosy, wydobywając z nich piękny blask. Samo używanie miodu może być uciążliwe przy spłukiwaniu, dlatego zalecamy połączenie tego drogocennego składnika z sokiem z cytryny oraz wodą. Powstałą płukankę nanosimy na włosy, a następnie po 15 minutach spłukujemy ciepłą wodą. Nie używamy potem szamponu!

Domowymi sposobami rozjaśnimy włosy o 1 lub 2 tony. Przy ciemnych włosach będzie najtrudniej - przy chęci uzyskania jasnego blondu, konieczna jest wizyta u fryzjera. Przedstawione metody można stosować naprzemiennie. 

Kosmetyki do pielęgnacji włosów i nie tylko w dobrych cenach tutaj! [SPRAWDŹ]

Więcej o: