Chcesz szybko zapuścić włosy? Skorzystaj ze sprawdzonych porad

Długie i mocne włosy to marzenie wielu kobiet. Nie tylko lata czekania, ale właściwa pielęgnacja i zbilansowana dieta wspomogą porost włosów. Jak szybko je zapuścić? Ukazujemy sprawdzone metody, które przybliżą Cię do tego celu!

Krótkie włosy nadają świeżości naszemu wizerunkowi, natomiast mogą się znudzić po pewnym czasie. Pory roku takie jak jesień i zima, sprzyjają podjęciu decyzji o zapuszczaniu włosów. Stosując przedstawione rady, będziesz mogła pozytywnie zaskoczyć wszystkich wokół, zaczynając wiosnę z dłuższymi pasmami. Jak zapuścić włosy?

Zobacz wideo Dorota Szelągowska wspomina tragiczną wizytę u fryzjera. Spalił jej włosy!

Zapuszczanie włosów - sprawdzone sposoby

Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Istnieją jednak metody, które skrócą czas oczekiwania na upragnione efekty. Paradoksalnie, długie włosy to skutek regularnych wizyt u fryzjera. Zniszczone końcówki należy podcinać, aby kosmyki nie puszyły się. Podcinanie włosów stymuluje je do dalszego wzrostu. Zalecamy wpisać w swój kalendarz minimalne skracanie końcówek co 4 miesiące. Wsparciem porostu włosów będzie także zbilansowana dieta, bogata w witaminy: A, B, C oraz E, a także pierwiastki takie jak magnez, cynk czy krzem. Kwasy omega 3 również korzystnie wpłyną na kondycję włosów.

Długie włosy dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Które kroki pielęgnacyjne warto wdrożyć do życia, chcąc przyśpieszyć porost kosmyków?

  • Maski i wcierki, które pobudzają cebulki włosa są niezbędne. Dbanie o skórę w tej okolicy to podstawa! Odpowiedni masaż głowy poprawia ukrwienie oraz chroni włosy przed uszkodzeniami.
  • Chłodny strumień suszarki. Jeśli to możliwe, zrezygnuj z suszenia włosów całkowicie. Ciepły wiatr może wywołać poważne szkody w strukturze włosa. Przesusza skórę głowy oraz łamie włosy, wskutek czego mamy ich mniej. 
  • Suplementacja. Długie włosy to także skutek preparatów z witaminami i składnikami odżywczymi, których nie dostarczamy sobie wraz z pożywieniem. Potrafią zdziałać cuda, wzmacniając włosy od środka. 
  • Zdrowy rytuał higieny włosów - warto odstawić codzienne mycie i wycieranie włosów ręcznikiem ze względu na ich wypadanie przy tego typu czynnościach. Częste mycie osłabia pasma, a także stymuluje produkcję łoju. Energiczne czesanie kosmyków z kolei powoduje ich rozdwajanie, natomiast wiązanie włosów w koka może powodować kołtuny, które trudno jest rozczesać. Wybierajmy proste fryzury, takie jak kucyk. Jest on całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem. 
  • Naturalne szampony - unikajmy jak ognia składu zawierającego składniki typu: SLS, parabeny i alkohol. Przyczyniają się bowiem do osłabienia kondycji włosów. Kosmetyki pochodzenia naturalnego pomogą zapuścić lśniące i mocne włosy, ze zdrową skórą głowy.

Zobacz: kosmetyki w świetnych cenach na Avanti24.pl!

Więcej o: