Fryzury odmładzające po 60. Modne cięcia, dzięki którym ekspresowo odejmiesz sobie lat

Dobre cięcie podobnie jak makijaż potrafi zdziałać cuda! Poznaj najmodniejsze propozycje na ten sezon, które odmładzają. To świetne fryzury dla dojrzałych kobiet po sześćdziesiątce, które chcą odjąć sobie optycznie lat.

Mimo że w tym roku ogromną popularnością cieszą się krótkie fryzury, nie każda z nas ma ochotę na radykalne cięcie. Jeśli to dotyczy także ciebie, świetną propozycją jest long bob (znany także jako lob). To jedna z odmian klasycznego boba, która od wielu lat nie wychodzi z mody. W tym przypadku włosy z przodu sięgają zazwyczaj do obojczyków, z kolei te z tyłu są delikatnie krótsze.

Zobacz wideo Jak mądrze budować zawartość swojej szafy?

Fryzury odmładzające po 60: long bob (lob)

Lob z przedziałkiem na środku to doskonała propozycja dla pań, które chcą optycznie wyszczuplić twarz. Fryzura ta dobrze prezentuje się także z grzywką. Na takie cięcie mogą zdecydować się zarówno posiadaczki prostych, jak i lekko falowanych włosów. Long bob nie wymaga zazwyczaj skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Zobacz, jak wygląda taka fryzura:

 

Fryzury odmładzające po 60: pixie cut

Pixie cut to odważne cięcie, które od kilku sezonów nie przestaje być modne. Uwielbiają je kobiety w każdym wieku. Taka fryzura dodaje charakteru i wyrazistości, poza tym jest bardzo wygodna - w większości przypadków nie wymaga skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Co isotne, pixie cut to fryzura bardzo krótka. Nie każdemu więc będzie pasowała. Więcej na temat tego modnego cięcia dowiesz się z naszego artykułu:

Fryzury odmładzające po 60: asymetryczny bob (a-line bob)

Nasze zestawienie zamyka asymetryczny bob (a-line bob). Ta propozycja sprawdzi się u pań, które chcą skrócić włosy, ale boją się takich radykalnych cięć, jak na przykład wspomniane pixie cut czy fryzura na pazia. Asymetryczny bob to fryzura, która cieszyła się ogromną popularnością na początku XXI wieku. Wówczas nosiła ją między innymi Rihanna. W 2020 roku cięcie znowu powróciło do łask i nadal jest modne. Jak wygląda ta fryzura? Przede wszystkim pasma z przodu są krótsze niż w przypadku long boba. Różnica między włosami z przodu i z tyłu także jest jednak bardziej wyrazista niż w poprzedniej fryzurze. Warto wspomnieć, że cięcie doskonale prezentuje się zazwyczaj z grzywkami na bok.

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: