Long bob - hitowa fryzura na sezon wiosna 2021. Jest bardzo stylowa i kobieca. Dodaje włosom objętości

Fryzura long bob już od kilku sezonów jest jedną z najbardziej popularnych stylizacji włosów. Nie tylko dodaje pasmom objętości, ale jest też bardzo stylowa, kobieca oraz praktyczna. Pasuje bowiem większości kobietom i jest łatwa w utrzymaniu. Jak wygląda i jak ją ułożyć? Odpowiadamy.

Fryzura long bob zwana jest też lob bądź collarbone bob. Jest to bardzo modna stylizacja włosów na sezon wiosna 2021. Nic dziwnego, że na punkcie tej fryzury oszalały gwiazdy, zarówno polskie, jak również zagraniczne. Taka fryzura long bob jest bowiem nie tylko bardzo kobieca i stylowa, ale też łatwa w utrzymaniu. Co więcej, dodaje włosom objętości. Jak wygląda taka modna fryzura? Komu pasuje? Odpowiadamy.

Zobacz wideo

Fryzura long bob - jak wygląda taka modna stylizacja włosów? [trendy na sezon wiosna 2021]

Fryzura long bob to odmiana klasycznej i ponadczasowej fryzury bob. Różni się od niej długością włosów, które w przypadku tej pierwszej są nieco dłuższe i sięgają mniej więcej obojczyków. Stąd też czasami fryzura ta zwana jest właśnie collarbone bob (collarbone to po angielsku obojczyk). Przy takim cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył.

Fryzura long bob - komu pasuje?

Fryzura long bob jest bardzo uniwersalna, ponieważ pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek czy kształt twarzy. Co ważne, jest to dość bezpieczna stylizacja włosów, w której nie są one zbyt krótkie, ani też zbyt długie. Fryzura long bob dobrze prezentuje się zarówno przy prostych, jak również przy kręconych pasmach.

Fryzura long bob doskonale sprawdzi się u posiadaczek rzadkich i cienkich włosów. Taka stylizacja optycznie doda im bowiem bowiem objętości. Co więcej, jest też łatwa w ułożeniu.

Fryzura long bob - jak czesać? [trendy na sezon wiosna 2021]

Fryzura long bob dobrze wygląda zarówno z grzywką, jak i bez, z przedziałkiem po środku, a także tym ułożonym na bok. Trendy na sezon wiosna 2021 lansują głównie dwa warianty takiej modnej stylizacji włosów:

  • long bob w wersji bałaganiarskiej, w której włosy są lekko falowane i rozwichrzone (układają się naturalnie),
  • long bob w wersji mocno wyprostowanej i wygładzonej.
 
Więcej o: