Wypadanie włosów. Biotyna, kofeina i bambus - dzięki nim polubisz swoje włosy na nowo

Wypadanie włosów to powszechny problem, występujący niezależnie od wieku. Niewłaściwa pielęgnacja oraz zabiegi mechaniczne, takie jak: suszenie, szczotkowanie i wiązanie pasm mogą się przyczynić do ich łamliwości. Naprawisz stan włosów dzięki odpowiednim kosmetykom. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Włosy mogą wypadać cały rok, gdyż czynniki zewnętrzne jak słońce i wiatr, pojawiają się w każdym miesiącu. Przyczyniają się do tego procesu również stres lub niedobór żelaza. Na stałe powinniśmy dbać o nasze pasma, wdrażając do codziennej rutyny pielęgnacyjnej dobre kosmetyki. Na jaki skład warto zwrócić uwagę?

Zobacz wideo Jessica Mercedes zmieniła fryzurę. Zakręcenie tej grzywki wymaga sporo czasu

Wypadanie włosów można powstrzymać kosmetykami

Zdrowe i mocne włosy to efekt genów, ale też i sprawdzonych składników odżywczych zawartych w pożywieniu oraz kosmetykach. Olśniewający blask spowodują między innymi: biotyna, bambus i kofeina. Co jeszcze robią wspomniane składniki? Włosy zyskują na blasku dzięki bambusowi. Poprawi się również ich elastyczność, mimo zginania powrócą do pierwotnego kształtu! Biotyna zaś, jako witamina piękna, stymuluje wzrost włosów. Działa podobnie do kofeiny, z tym że ta dodatkowo zapobiega łamliwości włosów. Na które składniki warto jeszcze zwrócić uwagę?

Pielęgnacja włosów wypadających

  • Przed szkodliwością promieniowania UV ochronią nas witaminy A oraz E. Kosmetyki nimi wzbogacone przyśpieszają regenerację włosa.
  • Aloes i minerały, skutecznie zatroszczą się o dobry stan skóry głowy. Zadbają o jej nawilżenie.
  • Kolagen nada włosom upragnionego blasku.
  • Olejek jojoba chroni przed utratą wody oraz sprawia, że włosy są bardziej natłuszczone.

Wypadanie włosów - domowe sposoby

  • Mieszanka jajeczna dzięki zawartości protein zwiększa gęstość i poprawia budowę włosa. Po ubiciu dwóch jajek, nakładamy maskę na włosy. Zostawiamy na pół godziny i dokładnie płuczemy.
  • Masaż olejem rycynowym chroni nas przed utratą włosów. Dzięki kwasom tłuszczowym pobudza wzrost nowych kosmyków.
  • Siemię lniane poprawi grubość pasm. Miksturę przygotowujemy, mocząc 1/4 szklanki nasion wodą na noc. 
  • Maska na bazie awokado doda objętości i wzmocnienia. Tworzymy ją dodając do tego owocu młodości banana oraz łyżeczkę oliwy z oliwek. Masujemy dokładnie miksturą skórę głowy i po 30 minutach zmywamy całość.

Dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz tutaj!

Profilaktyka wypadania włosów

Warto połączyć pielęgnację zewnętrzną z naszym wnętrzem. Zaczynając od diety - pomocne będą suplementy na włosy, można skonsultować ten temat z lekarzem. Ważne jest także, aby zminimalizować stres. Efekty zauważysz nie tylko na włosach! Pamiętaj również o nawodnieniu. Nasza skóra i włosy bardzo tego potrzebują do prawidłowego rozwoju. Szkodliwym nawykiem jest nadużywanie tytoniu. Przy silnym problemie, warto rozważyć konsultację z trychologiem. Znajdzie on dokładną przyczynę dolegliwości i szerzej przedstawi jej konsekwencje.

Więcej o: