Fryzury, które odmładzają. Modne cięcia i kolory, dzięki którym będziesz wyglądać młodziej

Fryzury, które odmładzają to jedna z fraz, którą kobiety wyszukują w sieci bardzo często. Nic jednak dziwnego, w końcu która z nas nie lubi wyglądać młodo, świeżo i promiennie. Aby ułatwić ci poszukiwania, przygotowałyśmy zestaw modnych i odmładzających fryzur, które potrafią odjąć optycznie nawet kilka lat.

Fryzury, które odmładzają to przede wszystkim takie, w których nie tylko wyglądamy, lecz przede wszystkim czujemy się świetnie. Cięcie powinno być bowiem dopasowane do kształtu twarzy, typu urody oraz rodzaju włosów. Istnieje jednak kilka fryzur, które są niezwykle uniwersalne i sprawdzają się niemal u każdej kobiety, odejmując optycznie lat.

Fryzury, które odmładzają: Pixie cut

Modne od kilku sezonów pixie cut to propozycja dla pań, które uwielbiają krótkie włosy i to właśnie w takich czują się najlepiej. To również świetne cięcie dla tych kobiet, które nie boją się spektakularnych zmian wizerunku. Cechą charakterystyczną tej odmładzającej fryzury, są krótkie, postrzępione włosy, które z tyłu są krótsze, a na górze i z przodu nieco dłuższe. Dzięki temu, włosy są bardzo łatwe i bezproblemowe w codziennej stylizacji.

Fryzury, które odmładzają: Bob

Dla fanek klasyki oraz nieco dłuższych fryzur cięcie typu bob będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę. To jedno z najpopularniejszych cięć, które śmiało możemy nazwać kultowym i ponadczasowym. Ta fryzura pasuje niemal do każdego typu urody i podobnie jak pierwsza propozycja, nie wymaga skomplikowanej stylizacji. Kobiety, które decydują się na klasycznego boba sięgającego linii żuchwy i chcą wizualnie odjąć sobie lat, powinny postawić na przedziałek po boku. Wiele stylistów uważa bowiem, że przedziałek na środku głowy postarza.

Fryzury, które odmładzają: Półdługie włosy z grzywką curtain bangs

Długie włosy nie są dla dojrzałych kobiet? Bzdura! Jeśli stan kosmyków na to pozwala, śmiało możesz nosić dłuższe cięcia. Najlepszą opcją będzie półdługie, cieniowane cięcie sięgające maksymalnie łopatek z modną grzywką typu curtain. Grzywka curtain bangs optycznie wysmukla okrągłą twarz, kwadratowej łagodzi rysy, a pociągłe skraca. Ponadto, wizualnie odmładza i działa jak lifting. Taka fryzura z pewnością odświeży twój wizerunek. 

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak zrobić je w prosty sposób

Fryzury, które odmładzają: Odpowiednia koloryzacja

Nie możemy również zapomnieć o odpowiednim kolorze włosów, który również może wpływać odmładzająco lub postarzająco na nasz wizerunek. Koloryzacja nie może być bowiem ani za jasna, ani zbyt ciemna. Powinna idealnie współgrać z cerą, oprawą oczu oraz kolorem brwi. Kiedy wszystko do siebie pasuje, wyglądasz świeżej, młodziej i promienniej. Niezależnie od koloru włosów, odmładzająco będą działały również rozświetlające refleksy tuż przy twarzy, które będą o 2-3 tony jaśniejsze od bazowego koloru. 

Więcej o: