Jakie fryzury pasują do okrągłej twarzy, a jakich lepiej unikać? Bob do linii brody, to kiepski wybór

Okrągła twarz sprawia wrażenie zdrowej, delikatnej i optymistycznej, jednak wiele jej posiadaczek chciałaby, aby twarz wydawała się dłuższa i szczuplejsza. Dobre cięcie ukryje zbyt wydatne policzki i optycznie wysmukli twarz. Jakie fryzury dla okrągłej twarzy będą najlepsze?

Okrągła twarz charakteryzuje się zaokrąglonym podbródkiem i jest pozbawiona wyraźnych linii lub kątów. Takie proporcie wymagają fryzury, która nada twarzy charakteru. Nie musisz zawsze ukrywać się pod długimi włosami, aby twoja buzia wyglądała szczupło. Dobrze wykonane cięcie sprawi, że rysy twarzy nabiorą ostrości, o jakiej marzysz.  

Jakie fryzury pasują do okrągłej twarzy? 

Przy zaokrąglonych rysach twarzy najlepiej sprawdzą się krzywizny wokół twarzy i ostre, dynamiczne cięcia. Pamiętaj, że fryzura nie powinna sięgać do linii brody. Nie chcesz przecież podkreślić swojej okrągłej brody. Które cięcia sprawdzą się najlepiej?

  • Pixie - krótka fryzura doskonale podkreślająca twarz. Mocno skrócony tył fryzury i boki, włosy z dłuższymi pasmami z przodu i na czubku głowy. Jeżeli przód dłuższych włosów zostanie tak wystrzyżony, aby opadał na boki twarzy, to optycznie ją wysmuklimy. Na to cięcie nie powinny jednak decydować się kobiety o masywnych szyjach. 
  • Klasyczny bob, ale delikatnie przedłużony. Poproś fryzjera, aby pasma z przodu sięgały kilka centymetrów za linię brody. Dzięki temu optycznie wydłużysz twarz.  
  • Long bob ze skośną grzywką. Jeśli lubisz klasyczne rozwiązania powinnaś skusić się na long boba. Kosmyki z przodu fryzury sięgają aż do ramion, dzięki czemu buzia wydaje się bardziej pociągła. Natomiast cieniowana grzywka na boku zaburzy kształt koła i wyostrzy rysy.  
  • Krótkie fryzury z irokezem lub stopniowane (piętrzące się na czubku). Zwiększona objętość na czubku głowy sprawi, że twarz będzie optycznie wydłużona, a skrócone boki sprawią, że będzie wyglądała smukło.  
 

Sprawdź - te produkty do pielęgnacji włosów pomogą ci poprawić ich kondycję!

Jakich fryzur unikać przy okrągłej twarzy? 

Niektóre krótkie fryzury mogą uwydatnić mankamenty okrągłej twarzy. Należy unikać krótkiego boba kończącego się na linii szczęki oraz fryzur z zaokrąglonymi bokami (na przykład podkręcanymi grubą szczotką). Przy okrągłej twarzy kiepskim rozwiązaniem będzie także prosta grzywka. Jeśli zależy Ci na grzywce, wybierz curtain bangs - czyli grzywka z przedziałkiem po środku, która układa się na boki. Najlepiej, gdy jej długość sięga do poziomu ust lub żuchwy, wtedy przykrywa boki policzków i wysmukla twarz.   

Więcej - hity pielęgnacyjne do włosów!

Więcej o: