Krótkie fryzury damskie 2021. Najmodniejsze cięcia, które podkreślą urodę

Krótkie fryzury damskie to jeden z większych fryzjerskich trendów na rok 2021. Jakie cięcia będą zatem najmodniejsze? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy cięcia, które będą totalnym hitem i sprawdzą się u kobiet w każdym wieku. Oto krótkie fryzury, które podkreślą twoją urodę.
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Krótkie fryzury już od kilku sezonów znajdują się na szczycie fryzjerskich trendów. W 2021 roku będą jednak prawdziwym hitem. Takie cięcia potrafią bowiem nie tylko odmłodzić, lecz także dodać charakteru i podkreślić urodę. Nie da się ukryć, że krótkie cięcia to również świetny sposób, by ekspresowo odmienić swój wizerunek. Patrząc na trendy prezentowane na wybiegach najlepszych światowych projektantów, można śmiało stwierdzić, że im krótsza i odważniejsza fryzura, tym lepiej. Poniżej znajdziesz zestawienie, wśród których z pewnością znajdziesz fryzurę idealną dla siebie.

Krótkie fryzury damskie 2021: Pixie cut

Pixie cut to propozycja dla pań, które uwielbiają zmiany i jednocześnie cenią sobie funkcjonalne stylizacje. Cechą charakterystyczną tego cięcia, są krótkie, postrzępione włosy, które z tyłu są krótsze, a na górze i z przodu nieco dłuższe. Taka fryzura umożliwia stylizację włosów na wiele sposobów - możesz nosić je gładko zaczesane, delikatnie podkręcone, a także w niedbałym, artystycznym nieładzie.

 

Krótkie fryzury damskie 2021: Pixie bob

Pixie bob jest nowoczesnym połączeniem pixie cut oraz klasycznego boba, dzięki czemu otrzymujemy fryzurę, która posiada wszystko, co najlepsze z obu tych cięć. To idealna propozycja dla kobiet w każdym wieku i o każdym typie urody. Co więcej, niezwykle zadowolone będą z niej posiadaczki cienkich lub rzadkich włosów, gdyż to cięcie optycznie zagęszcza włosy i nadaje im objętości.

 

Krótkie fryzury damskie 2021: "Na jeżyka"

Jesteś fanką bardzo krótkich włosów i nie boisz się spektakularnych zmian? Postaw na cięcie, które potocznie określane jest "na jeżyka". Cechą charakterystyczną tej fryzury są bardzo krótkie włosy, które mają około 2-3 cm długości. Takie cięcie mogliśmy zaobserwować m.in. na wybiegach u Valentino, podczas prezentacji kolekcji na wiosnę/lato 2021. Wiele kobiet nie ma o tym pojęcia, ale trend na bardzo krótkie włosy ma swój początek w 1909 roku. Wówczas słynny polski fryzjer Antoni Cierplikowski obciął włosy francuskiej aktorce Evie Lavalliere, by odmłodzić czterdziestoletnią aktorkę na tyle, aby ta mogła zagrać osiemnastoletnią Joanne D’arc.  

 
Więcej o: