Te grzywki będą królować w 2021 roku. Kto powinien się zdecydować na ostre cięcie w stylu lat 70.?

Grzywki przewijały się w świecie mody przez lata. Po czasach prostej, sięgajacej brwi grzywki z naszego dzieciństwa, przyszedł czas na okrycie jej definicji na nowo. Swoop fringe, curtain bangs i choopy bangs w niczym nie przypominają symetrycznych cięć przeszłości. Czyżby nadchodziła wielka "włosingowa" rewolucja? Dziś stawiamy na mocne metamorfozy.

Nadchodzący rok z pewnością będzie należał do fryzury na boba. Wiele z nas już dziś zdecydowało się na odwiedzenie salonów fryzjerskich i raz na zawsze zmieniło bieg ułożenia swoich pasm. Okazało się jednak, że bob to nie jedyna modowa zajawka fryzjerów. W tym roku królować będą grzywki w stylu lat 70. Dzięki nim staniesz się prawdziwą „it girls”. Na którą postawić?

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska ma grzywkę!

Fryzury z grzywką w stylu lat 70. to największy trend 2021

Mówi się, że grzywki nie są dla każdego – i być może leży w tym stwierdzeniu odrobina prawdy. Mimo to świat mody już dawno pożegnał się z urodowymi stereotypami, więc nie ma w nim miejsca na strefę tabu. Idealnie wyprofilowana grzywka sprawdzi się doskonale dla każdego typu rysów twarzy, a te w stylu lat 70. są uniwersalnym rozwiązaniem problemu niedopasowania. Które z nich będą królować w tym roku?

Curtain bangs, czyli paryska grzywka w nowym stylu

Ciężko znaleźć bardziej paryską fryzurę niż curtain bangs. Grzywka – zasłonka od lat przewija się przez okładkowe sesje największych magazynów mody. Jest dosyć ciężka i długa. Sięga daleko poniżej brwi. Najlepiej wygląda w wersji lekko falowanej, jakby dotkniętej morską falą- dzięki temu tworzy efekt pozornej artystycznej niedbałości. Najlepiej sprawdzi się przy długich lub średnich włosach, z którymi stworzy efekt wysmuklenia twarzy. Inspiracją mogą się dla nas stać największe gwiazdy showbiznesu. Na curtain bangs zdecydowały się już Miley Cyrus i Debbie Rayan.

 

Swoop fringe – grzywka w stylu Audrey Hepburn

Swoop fringe to grzywka, która charakteryzuje się bardzo łatwą stylizacją. Można z nią zrobić naprawdę wszystko – będzie się doskonale prezentowała zarówno w wersji eleganckiej, zaczesana na gładko, jak i w wersji nieco „luźniejszej”, podkręcona na lokówce lub roztrzepana. Tego typu uczesanie sprawdzi się doskonale w połączeniu z każdym kształtem twarzy. Wygładza rysy i dodaje dziewczęcej lekkości.

 

Choppy bangs, czyli artystyczny nieład w nowoczesnym wydaniu

Choppy bangs charakteryzuje się mocno postrzępionym cięciem. Jest nierówna i nieco krótsza na środku, dzięki czemu sprawia wrażenie niesamowicie lekkiej i swawolnej. Świetnie także wygląda w wersji kręconej. Najlepiej sprawdzi się w przypadku osób o okrągłych rysach twarzy, ale nie szufladkuje dobrych wyborów. Aktualnie można w niej zobaczyć Annę Lewandowską i Selenę Gomez.

 
Więcej o: