Te fryzury są kiczowate i dawno niemodne. Dodają nawet 15 lat! Nie noś ich więcej, jeśli nie chcesz się postarzać

Nie jest tajemnicą, że fryzury potrafią zarówno odejmować, jak i dodawać lat. Każda kobieta powinna również pamiętać, że moda na niektóre stylizacje przemija i warto zapomnieć o nich raz na zawsze. Niestety, istnieją takie fryzury, które ani nie są już modne, ani nie wyglądają dobrze u żadnej kobiety. Oto stylizacje, upięcie i koloryzacje, które kojarzą się z kiczem i potrafią dodać ponad 10 lat.

Oczywiście, każda kobieta sama decyduje o tym, jaką fryzurę nosi i w czym czuje się najlepiej, jednak warto pamiętać, że niektóre fryzury - niezależnie od kształtu twarzy, czy wieku - zwyczajnie nie wyglądają dobrze u nikogo. Nie chodzi tu tylko o kwestie związaną z trendami, lecz przede wszystkim o to, że zamiast zdobić i podkreślać urodę, działają na niekorzyść, uwydatniając wszelkie niedoskonałości czy oznaki upływającego czasu. Przedstawiamy te fryzury, które uważane są za kiczowate i dawno niemodne. Jeśli nie chcesz dodawać sobie lat, unikaj ich jak ognia.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły

Trwała ondulacja

To stylizacja włosów, która szczyt swojej popularności osiągnęła w latach 80. i wówczas była absolutnym hitem. Decyzję o zrobieniu trwałej podejmowało wiele pań, a w rodzinnych albumach często znaleźć można wspomnienia po tych charakterystycznych lokach. Z czasem jednak szał na trwałą nieco osłabł, aż wreszcie zaczęła kojarzyć się z kiczem i brakiem gustu. 

Bardzo kontrastowy baleyage

Pasemka składające się z odcieni od bardzo jasnego blondu do czerni? Chyba każda z nas pamięta taki baleyage. To koloryzacja, którą swego czasu nosiły takie gwiazdy, jak Victoria Beckham czy Christina Aguilera. Nic więc dziwnego, że zrobiła furorę wśród kobiet. Obecnie jednak taka fryzura kojarzy się z kiczem i nie ma nic wspólnego z panującymi trendami. W trendach króluje bowiem subtelny flamboyage, w którym pasemka idealnie komponują się bazowym kolorem i są jedynie kilka tonów jaśniejsze. 

Natapirowane i mocno utrwalone lakierem włosy

Nie da się ukryć, że zbyt duża objętość na włosach wygląda nienaturalnie i kiczowato. Unikaj zwłaszcza tapirowania włosów z przodu i zaczesywania ich do tyłu - to naprawdę nie wygląda dobrze. Mocno natapirowanym fryzurom towarzyszą zazwyczaj ogromne ilości lakieru do włosów, co sprawia, że włosy wyglądają jakby były z kamienia, a to niestety bardzo dodaje lat!

Mocno odcięte ombre

Czarne włosy od góry i blond końcówki, albo odwrotnie? Temu mówimy stanowcze nie! Ombre to koloryzacja włosów, która ma wyglądać jak najbardziej naturalnie, a kolory mają stopniowo przechodzić jeden w drugi. Jeśli kolory wyraźnie się od siebie odcinają, wygląda to naprawdę źle. Najlepszą opcją będzie baleyageombre, który polega na stworzeniu ombre za pomocą subtelnych refleksów. Taka koloryzacja doda szyku, klasy i w dodatku odejmie lat.

Więcej o: