Midi bob to fryzura, która odejmie Ci lat. Dobierz modne cięcie do kształtu swojej twarzy

Midi bob to fryzura, do której przekonuje się coraz większa ilość kobiet. Istnieje wiele odsłon tego uczesania ze względu na sposób oraz długość cięcia. Potrafi wizualnie odjąć lat. Sprawdzi się przy każdym kształcie twarzy, jeżeli jest dobrze wykonane.

Midi bob to cięcie najmodniejsze w tym roku, co można zauważyć po Instagramach gwiazd. Dobrze prezentuje się na włosach naturalnych i farbowanych. Potrafi odmłodzić. Fryzura ta jest bardzo kobieca oraz prosta w ułożeniu, dlatego tak wiele pań się na nią decyduje. Jak nosić fryzurę typu midi bob?

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Midi bob - dopasuj fryzurę do kształtu swojej twarzy

Midi bob swą długością powinien sięgać poniżej żuchwy, a powyżej linii ramion. Przy twarzy przypominającej kształtem kwadrat, będzie prezentować się idealnie, kiedy lekko zakręcimy pasma. Delikatne fale czy loki zachodzące na żuchwę, łagodzą ostre rysy twarzy. Jeżeli mamy grzywkę, stawiajmy na cięcie, które rozchodzi się na boki. Całość będzie wówczas wyglądała bardzo naturalnie i promiennie. Przy okrągłym kształcie twarzy całkowicie zrezygnujmy z grzywki. Znacznie lepiej prezentować się będą proste włosy, ale nie mocno wygładzone. Dobrym wyborem będzie grunge bob bądź nieregularne fale. Twarz pomoże nam wizualnie wydłużyć uniesienie włosów u nasady. 

 

Midi bob - do jakiego typu twarzy pasuje każdy typ strzyżenia?

W przypadku twarzy w kształcie trójkąta, gdzie mamy wąskie czoło i szeroką żuchwę, warto wyrównać proporcje masywną grzywką. Linie żuchwy mogą złagodzić lekkie fale lub loki. Dodadzą całemu wizerunkowi niespotykanej lekkości. Przy odwróconym trójkącie natomiast, czyli przy szerokim czole i wąskiej żuchwie, warto postawić na curtain bangs, zamiast na tradycyjną grzywkę. Przy właścicielkach tego typu urody pasować będą włosy zakręcone, jak i całkowicie proste. 

Twarz typu prostokąt, czyli pociągła z szerokim czołem i żuchwą, będzie świetnie się prezentowała z długą grzywką oraz falowanymi pasmami, swobodnie zachodzącymi na rysy. Przy typie owalnym zaś, uważanym za ideał, sprawdzi się każda forma fryzury midi bob!

 

Produkty do pielęgnacji włosów w dobrych cenach znajdziesz tutaj!

Więcej o: