Miodowy blond to hit koloryzacyjny na wiosnę. Jak osiągnąć ten efekt?

Szukasz pomysłu na wiosenną fryzurę? Poznaj koloryzację, która nie przestaje być modna od kilku sezonów. Co ciekawe, miodowy blond to jedna z najczęściej wyszukiwanych w sieci metod koloryzacji włosów. Komu pasuje i jak możesz osiągnąć taki efekt? Podpowiadamy.

Nadchodząca wiosna to doskonały czas na metamorfozę. W tym okresie wiele pań poszukuje fryzur i koloryzacji, które dodają uroku i optycznie odmładzają. W ostatnich sezonach jedną z najpopularniejszych propozycji jest miodowy blond. Taka koloryzacja będzie także bardzo modna wiosną 2021. 

Miodowy blond (honey blonde) - komu pasuje?

Miodowy blond (honey blonde) to ciepły odcień, który jest połączeniem tradycyjnego blondu z jasnym brązem. Komu pasuje taka koloryzacja? Oto kilka wskazówek.

  • Miodowy blond jest ciepłym odcieniem. Pasuje więc kobietom o ciepłych typach urodach (jesień, wiosna).
  • Taki kolor włosów doskonale łączy się z piwnymi, brązowymi i złotymi kolorami oczu.
  • Miodowy blond nie jest natomiast polecany paniom o zimowych i letnich typach urody.
  • Z kolei jeśli chodzi o fryzurę, taka koloryzacja świetnie prezentuje się zarówno z długimi falowanymi włosami, jak i średniej długości long bobami.

Miodowy blond - jak osiągnąć taki efekt?

Miodowy blond jest bardzo stylowy, łagodzi rysy twarzy, odmładza optycznie i dodaje nam uroku. Poza tym wygląda bardzo naturalnie. Niestety osiągnięcie takiego efektu nie należy do najłatwiejszych. W tym przypadku bardzo łatwo jest o błąd. Często na przykład zdarza się, że końcowy efekt nie jest zadowalający - kolor włosów jest pomarańczowy lub rudy. Dlatego jeśli marzy ci się taka kolorystyka, najlepiej skorzystaj z pomocy zaufanego fryzjera. 

Miodowy blond jest wykonywany zazwyczaj metodą baleyage. Jeśli jesteś posiadaczką ciemnych włosów, najpierw potrzebna będzie ich dekoloryzacja. Radzimy, by tego typu zabiegi wykonywać u doświadczonych fryzjerów. Wcześniej zadbaj o dokładną pielęgnację kosmyków. Powód? Zabieg farbowania często osłabia i wysusza włosy - z tego powodu bardzo ważne jest nawilżanie kosmyków.

Miodowy blond - zdjęcia

Miodowy blond od jakiegoś czasu uznawany jest za najmodniejszą koloryzacja włosów. Będzie także cieszyła się ogromną popularnością wiosną 2021. Jak wygląda taka koloryzacja? Oto kilka przykładów, które znalazłyśmy w mediach społecznościowych:

 
 
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: