Modne i odmładzające fryzury dla 50 latki. Sprawdź, którymi cięciami skutecznie odejmiesz sobie lat

Chcesz coś zmienić i zastanawiasz się odmładzające fryzury dla 50 latki będą modne w tym sezonie? Jeśli chcesz optycznie odjąć sobie lat, powinnaś zapomnieć o niemodnych tapirach czy trwałej ondulacji. Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy modne cięcia, na które warto zwrócić uwagę.
Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą?

Każda kobieta, niezależnie od wieku, chce nie tylko świetnie wyglądać, lecz przede wszystkim czuć się fantastycznie w swojej fryzurze. Oczywiście, każda kobieta sama decyduje o tym, jaką fryzurę nosi i w czym czuje się najlepiej, jednak warto pamiętać, że niekorzystnym cięciem łatwo zrobić sobie krzywdę i optycznie dodać lat. Cięcie powinno być bowiem zarówno modne, jak i dopasowane do kształtu twarzy, typu urody oraz rodzaju włosów. Poniżej znajdziesz modne i odmładzające fryzury dla 50 latki, wśród których każda kobieta (niezależnie od długości włosów) znajdzie inspirację dla siebie.

Modne i odmładzające fryzury dla 50 latki: pixie cut

Odważne i charakterne pixie cut to propozycja dla wszystkich fanek krótkich cięć. Cechą charakterystyczną tego cięcia, są mocno cieniowane włosy, które sprawiają wrażenie postrzępionych. Z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. To fryzura, która świetnie sprawdzi się u dojrzałych kobiet, a także posiadaczek cienkich czy rzadkich włosów, gdyż optycznie zwiększa ich objętość. Co więcej, jest banalnie prosta w codziennej stylizacji.

 

Modne i odmładzające fryzury dla 50 latki: angled bob

Ta wariacja boba to fryzura, która już od jakiegoś czasu podbija serca kobiet. Jest nie tylko modna, lecz także bardzo kobieca i stylowa. Idealnie sprawdzi się u dojrzałych kobiet, gdyż optycznie odmładza. Ponadto wyszczupla twarz i dodaje włosom objętości. Czym angled bob różni się od klasycznego boba? Przede wszystkim długością włosów i linią cięcia. Angled bob to nieco cięcie, w którym włosy sięgają nieco poniżej linii brody i z przodu kosmyki są dłuższe, z tyłu zaś nieco krótsze. 

 

Modne i odmładzające fryzury dla 50 latki: grzywka curtain bang i cieniowane dłuższe włosy

Dłuższe włosy nie są dla dojrzałych kobiet? Bzdura! Wszystko zależy od kondycji włosów. Jeśli ta jest bez zarzutu, a ty świetnie czujesz się w dłuższych pasmach, postaw na modne cieniowanie z grzywką, która jest hitem sezonu. Grzywka curtain bangs to propozycja, w której świetnie będzie się czuć większość kobiet. Optycznie wysmukla bowiem okrągłą twarz, kwadratowej łagodzi rysy, a pociągłe skraca. Ponadto, wizualnie odmładza i działa jak lifting, optycznie podnosząc i uwydatniając kości policzkowe. Jednocześnie maskuje zmarszczki, odwracając od nich uwagę.

 
Więcej o: