O tym powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na cieniowanie włosów. Wady i zalety cieniowania

Pocieniowanie włosy to ciekawsze rozwiązanie niż włosy ścięte na prosto, ale niestety nie dla wszystkich. Dla jakich włosów jest najlepsze? Omawiamy wady i zalety cieniowania.

Każda z nas marzy o pięknej fryzurze. Szukamy rozmaitych rozwiązań, jak nadać włosom lekkości albo jak zwiększyć ich objętość. Pewnie każda z nas rozważała choć raz wycieniowanie włosów. Zanim jednak zdecydujesz się na cieniowanie, warto sprawdzić, dla kogo będzie ono najlepsze, a kto powinien go unikać.

Modne i odmładzające fryzury dla 50 latki. Sprawdź, którymi cięciami skutecznie odejmiesz sobie lat (zdjęcie ilustracyjne)Modne i odmładzające fryzury dla 50 latki. Sprawdź, którymi cięciami skutecznie odejmiesz sobie lat

U kogo sprawdzi się cieniowanie włosów? Zalety cieniowania 

Cieniowanie włosów to dobre rozwiązanie dla kobiet, które:  

 • mają włosy długie, dość gęste, ale bez objętości (przyklapnięte). Cieniowanie pomoże odbić włosy od nasady;
 • mają włosy gęste i ciężkie. Cieniowanie nada fryzurze lekkości, dzięki czemu będzie się lepiej układać, a noszenie rozpuszczonych włosów stanie się bardziej komfortowe;
 • mają włosy kręcone lub falowane. Cieniowanie nada kształt fryzurze, podkreśli i wzmocni skręt. 

Najmodniejsze ozdoby do włosów [SPRAWDŹ]

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Kiedy unikać cieniowania włosów? Minusy cieniowania

Cieniowanie włosów nie sprawdzi się u wszystkich. Wad cieniowania jest niestety naprawdę sporo. 

Allyson Felix to aktualna mistrzyni na dystansach 200 i 400 metrów. Zdobyła już cztery złote medale i zamierza wywalczyć kolejne cztery. Sportsmenka miała nadzieję na uzyskanie pierwszego miejsca na  200  i  400  m  podczas  jednych  zawodów.  Specjalnie  dla  niej  harmonogram  konkurencji lekkoatletycznych w Rio został zmieniony tak, aby mogła tego dokonać. Do tej pory udało się jej zająć drugie miejsce w biegu na 400 metrów. Czekają ją jeszcze zmagania na 200 metrów i sztafeta.Modne fryzury, które przetrwają nawet najcięższy trening. Jak je wykonać?

 • Na cieniowanie nie powinny decydować się posiadaczki rzadkich i cienkich włosów. Mocne cieniowanie sprawi, że końcówki będą jeszcze bardziej przerzedzone, przez co włosy będą wyglądały na jeszcze rzadsze.  
 • Jeśli masz włosy o niskiej porowatości, to cieniowanie również nie jest dla ciebie. Tego typu włosy, gdy zostaną wycieniowane, będą źle się układały i zbijały w porozdzielane strączki.  
 • Cieniowanie może powodować rozdwajanie końcówek lub kruszenie się włosów.  
 • Cieniowanie uwrażliwia końcówki i sprawia, że włosy stają się podatne na puszenie i elektryzowanie się.
 • Włosy stają się podatne na zniszczenia. 
 • Przez cieniowanie bardzo ciężko nakładać serum zabezpieczające końcówki. Aby zabezpieczyć końce trzeba je aplikować na całą długość włosów, bo brak zabezpieczenia wyższej partii może powodować szybsze rozdwajanie. Jednak stosowanie serum na całej długości może obciążać włosy. 
Więcej o: