Jak układać włosy, by ich nie zniszczyć? Stylizacyjne grzechy, których należy się wystrzegać

Niemal każda kobieta od czasu do czasu układa swoje włosy przy użyciu różnych sprzętów. Niestety, nieprawidłowa stylizacja kosmyków sprawia, że stają się one suche, zniszczone i łamliwe. Jakie są największe kobiece grzechy stylizacyjne, których każda z nas powinna się wystrzegać?

Nieodpowiednie przygotowanie włosów przed stylizacją

Kluczowe przed każdą stylizacją włosów jest ich odpowiednie przygotowanie. Dzięki temu zapewnisz kosmykom odpowiednie nawilżenie i zabezpieczysz je przed nadmiernymi zniszczeniami. Do mycia głowy użyj delikatnych szamponów bez sls/sles. Następnie, nałóż na włosy nałóż odżywkę, która je zregeneruje i pomoże je rozczesać. Po dokładnym spłukaniu włosów, odciśnij delikatnie nadmiar wody. Pod żadnym pozorem nie pocieraj ich ręcznikiem, gdyż w ten sposób mechanicznie uszkadzasz włosy. Wilgotne włosy spryskaj odżywką bez spłukiwania, a następnie nałóż produkt termoochronny. Jeśli jesteś posiadaczką kręconych włosów, delikatnie rozczesz je na mokro. Jeśli natomiast masz włosy proste lub delikatnie falowane najpierw je wysusz, a dopiero później rozczesz.

Suszenie włosów zbyt gorącym strumieniem powietrza

Wielu kobietom bardzo trudno jest całkowicie zrezygnować z suszenia włosów suszarką, zwłaszcza, kiedy chcemy szybko wyjść z domu lub położyć się spać (pamiętaj, nigdy nie śpij w mokrych włosach!). Jednak wcale nie trzeba z niego rezygnować. Wystarczy natomiast wiedzieć, jak poprawnie wykonywać tę czynność. Wówczas może ona pozytywnie wpłynąć na nasze kosmyki. Zawsze susz włosy najpierw delikatnie ciepłym powietrzem od nasady w kierunku końców (nigdy odwrotnie), trzymając suszarkę około 30 cm od głowy. Kiedy włosy są już prawie suche, zmień powietrze na najzimniejszy strumień i susz jeszcze chwilę, by chłodny nawiew domknął łuski włosa. 

Używanie prostownicy lub lokówki na co dzień

Układanie włosów przy pomocy prostownicy lub lokówki na co dzień to nie jest dobry pomysł. Pamiętaj, że wysoka temperatura bardzo wysusza włosy i przyczynia się do ich nadmiernego łamania. W przypadku codziennego stosowania takich sprzętów, twoich włosów nie ochronią nawet produkty termoochronne. Lokówki i prostownice pozostaw na specjalne okazje, a na co dzień korzystaj z mniej inwazyjnych metod. Zamiast prostowania kosmyków, susz je na szczotkę, a lokówkę zastąp modnym sposobem kręcenia włosów na pasek od szlafroka, bez użycia ciepła.

Częste tapirowanie włosów

Tapirowanie włosów to jeden z popularniejszych wśród kobiet sposobów na dodanie włosom objętości. Niestety, ten sposób stylizacji tylko pogarsza kondycję włosów, uszkadzając ich strukturę oraz przyczyniając się do zwiększonej łamliwości, a nawet wypadania. Jeśli chcesz się cieszyć zdrowymi włosami, zrezygnuj z tapirowania. Na co dzień znacznie lepiej sprawdzą się specjalne kosmetyki, które nadają włosom objętości. Mowa oczywiście o sprayach, pudrach czy suchych szamponach.

Więcej o: