Szybkie fryzury dla zabieganych. Dzięki nim zawsze będziesz wyglądała świetnie

Szukasz pomysłu na szybką fryzurę, która doskonale uzupełni twoją stylizację? Przychodzimy z pomocą. Oto kilka prostych fryzury, które świetnie sprawdzą się na co dzień. I co najważniejszej, ich wykonanie zajmie ci dosłownie kilka chwil.

Nasza pierwsza propozycja to bun lift. Jest to stylizacja włosów, którą pokochały liczne gwiazdy. W ostatnich miesiącach często mogłyśmy w niej zobaczyć między innymi Jennifer Lopez, Nicole Richie, Zendayę oraz Bellę Hadid.

Szybkie fryzury dla zabieganych: Bun lift

Co ciekawe, takie upięcie działa jak błyskawiczny lifting. Poza tym jest bardzo proste, a wykonanie fryzury zajmie ci maksymalnie kilka minut. Sprawdzi się zarówno przy sportowych, jak i bardziej eleganckich stylizacjach.

Bun lift to bardzo wysoki kok. Co bardzo istotne, musi powstać z mocno zebranych, gładko zaczesanych i spiętych gumką włosów. Bun lift unosi skórę twarzy, dzięki czemu wygląda na bardziej napiętą, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Pamiętaj jednak o tym, że kosmyki nie mogą być zbyt luźne. Powód? W takim przypadku nie uzyskasz efektu odmładzającego liftingu skóry twarzy.

Szybkie fryzury dla zabieganych. Dzięki nim zawsze będziesz wyglądała świetnieSzybkie fryzury dla zabieganych. Dzięki nim zawsze będziesz wyglądała świetnie shutterstock.com//Jaguar PS

Szybkie fryzury dla zabieganych: Messy bun

Jeśli jednak nie zależy ci na efekcie optycznego odmłodzenia, jaki zapewnia bun lift, świetną opcją będzie messy bun. To bardzo modna i wygodna fryzura, która sprawdzi się doskonale na co dzień. Messy bun, jak podpowiada nazwa, to niedbale upięty kok. Naszym zdaniem jest jedną z najwygodniejszych fryzur dla posiadaczek długich oraz średniej długości włosów. Do jej wykonania potrzebujesz: szczotki, kilku wsuwek oraz gumki do włosów. Oto prosta instrukcja krok po kroku.

 1. Rozczesz włosy;
 2. następnie złap wszystkie kosmyki i zwiąż kitkę - ma to być kucyk na czubku głowy;
 3. skręć lub zwiń pasma wokół ich własnej osi;
 4. owiń je dookoła gumki;
 5. końcówki podepnij wsuwką;
 6. na koniec delikatnie rozciągnij koczek i poluzuj nieco włosy.

Szybkie fryzury na co dzień. Dzięki nim będziesz wyglądała znakomicieSzybkie fryzury na co dzień. Dzięki nim będziesz wyglądała znakomicie shutterstock.com//Kunitsa Yana

Szybkie fryzury dla zabieganych: Koński ogon

Koński ogon to fryzura, która świetnie pasuje do różnych sportowych stylizacji. Jest nie tylko banalnie prosta, lecz także bardzo wygodna. Poza tym obecnie w sklepach znajdziemy wiele stylowych frotek, które świetnie uzupełnią fryzurę. Jak ją wykonać? Oto kilka wskazówek:

 1. Dokładnie rozczesz włosy;
 2. złap włosy jak najwyżej;
 3. radzimy, by spiąć je za pomocą aksamitnej lub welurowej fotki;
 4. sprawdź, czy z upięcia nie wystają żadne kosmykil
 5. na koniec możesz utrwalić fryzurę mocnym lakierem do włosów. 

Szybkie fryzury dla zabieganych: Przekładany kucyk

A może skusi cię przekładany kucyk? To bardzo efektowna fryzura, która sprawdzi się zarówno u posiadaczek prostych, jak i kręconych włosów. Jak osiągnąć ten efekt? Zrób kucyk, a następnie poluzuj nieco kitkę i przełóż kosmyki przez środek. Naszym zdaniem taka fryzura będzie doskonałym uzupełnieniem bardziej eleganckich stylizacji.

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: