Najmodniejszy kolor w tym sezonie - Smoky ice. Nowoczesna koloryzacja, która pasuje do każdej fryzury

Najmodniejszy kolor w tym sezonie to zdecydowanie Smoky ice. To fantastyczna koloryzacja, która wspaniale prezentuje się na wielu typach fryzur. Zachwyca innowacyjnością i sprawia, że wyglądamy bardziej młodzieżowo. O jakim trendzie mowa?

Smoky ice to typ koloryzacji, który pojawił się parę sezonów temu. Obecnie przybiera na sile, sprawdzając się przy wielu typach cięć. Intensywność odcienia można stopniować w zależności od preferencji. Czym charakteryzuje się Smoky ice?

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Smoky ice - młodzieżowy kolor króluje wśród innych trendów fryzjerskich

Koloryzacja ta to nic innego jak lodowy, lekko szary odcień popielatego blondu, który stanowi kolor wyjściowy. Modna koloryzacja sprawia wrażenie świetlistej i przydymionej. Powstaje przy użyciu tonera, który może nadać niebieski, fioletowy bądź różowy akcent! Efekt finalny wygląda spektakularnie. Najważniejszym aspektem tej koloryzacji jest mocny blask, dlatego włosy poddane farbowaniu Smoky ice powinny być zdrowe i nawilżone. Całą metamorfozę należy przeprowadzić pod okiem specjalisty. Nie jest to zabieg do wykonania w zaciszu domowym ze względu na wysoki stopień trudności. Smoky ice ma wiele konfiguracji. Może być wykonane jednolicie lub jako sombre i ombre. Ciekawą koloryzacją jest również przefarbowanie samej grzywki. Kreatywność nie ma tutaj granic. Do jakich fryzur sprawdza się Smoky ice?

Smoky ice wygląda dobrze przy każdym typu cięcia

Modne fryzury takie jak long bob, grunge bob, fale, loki oraz proste i pocieniowane włosy to dobry fundament dla Smoky ice. Pocieniowane pasma to wspaniała baza dla tego typu koloryzacji. Spektakularny efekt będzie również widoczny na włosach związanych w warkocz lub spiętych w kucyk. Przy grzywce typu curtain bangs bądź tradycyjnej wersji, ten typ koloryzacji prezentuje się rewelacyjnie. Dodaje świeżości i młodzieńczości. Efekt lodowatych włosów podtrzymają odpowiednie kosmetyki, na przykład czarna maska. Warto jej zakup skonsultować z ekspertem. Poważne koloryzacje wymagają szczególnej dbałości o nie na co dzień. Jedynie tą drogą utrzymamy długotrwały efekt. 

 

Czy Smoky ice pasuje każdemu?

Ten typ koloryzacji niestety nie jest stworzony dla każdego typu urody. Osoby, które borykają się z licznymi niedoskonałościami cery powinny z niego zrezygnować. Lodowaty odcień może podkreślić zaczerwienienia, przebarwienia i inne niepożądane zmiany skórne. Niedoskonałości mogą wówczas wyjść na pierwszy plan. Dla naturalnych mysich blondynek i brunetek nada się za to idealnie. Warunkiem koniecznym jest także brzoskwiniowa cera i inne ciepłe tony. Przed zabiegiem dobrze rozważmy czy chcemy poddać nasze włosy tak inwazyjnej koloryzacji. Kondycja pasm może ulec zmianie przy działaniu takich środków jak toner czy rozjaśniacz. Na szczęście obecnie są dostępne kuracje, które w pewnym stopniu ograniczają szkodliwość wymienionych produktów. 

Więcej o: