Curtain bangs eksponuje oczy i podkreśla kości policzkowe. Komu pasuje najmodniejsza grzywka tego sezonu?

Grzywki od kilku sezonów utrzymują się w czołówce modowych inspiracji i wygląda na to, że szybko z niej nie zejdą. Promowana przez francuskie dziewczyny, gwiazdy Instagrama i największe trendsetterki grzywka - firanka to najmodniejsza fryzura na wiosnę 2021. Jak wygląda curtain bangs i kto powinien się na nią zdecydować?

Wielkie powroty do mody przeszłości to kwintesencja inspiracji stylizacyjnych na rok 2021. W kwestii włosów także pozostaniemy w klimatach dawnych lat. Ostre cięcie może okazać się dla nas pierwszym krokiem do zmian – nie tylko tych na głowie. Curtain bangs, tzw. grzywka – firanka, to jeden z największych hitów tego roku. Widzieliście kiedykolwiek czarno – białe zdjęcie z boską Brigitte Bardot? Moda idzie jej śladami.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Curtain bangs, czyli grzywka w stylu Brigitte Bardot – jak wygląda?

Curtain bangs charakteryzuje się przedziałkiem na środku oraz miękko opadającymi dłuższymi bokami. Podstawą cięcia powinny być mocno wycieniowane włosy, dzięki którym fryzura stanie się łatwa w utrzymaniu i zapewni nam naturalny, bardzo artystyczny look. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób z lokami lub delikatnymi falami. Co ciekawe, curtain bangs noszono już w latach 50. i 70. – nosiła ją Brigitte Bardot czy Farrah Fawcett, ikony tamtych lat. Dziś powraca do nas w wielkim stylu. Pięknie eksponuje oczy i podkreśla kości policzkowe.

Produkty do pielęgnacji, które pokochały Polki!

 

Komu pasuje curtain bangs?

Jak dobrze wiemy, na prostą grzywkę nie każda z nas może sobie pozwolić. Grzywka – firanka natomiast jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich kształtów twarzy i pasuje niemal każdej kobiecie. Świetnie maskuje asymetrię twarzy i wygładza jej rysy. Ponadto sprawdza się także jako metoda na optyczne odmłodzenie i odwraca uwagę od zmarszczek.

 

Jak układać curtian bangs? 

Podstawą każdej fryzury jest oczywiście odpowiednie cięcie. Dobrze wycieniowana grzywka to połowa sukcesu. Dzięki niej włosy będą układać się niemalże same. Jeśli jednak zależy nam na perfekcyjnie ułożonych pasmach, wyglądających jak po wizycie u najlepszego fryzjera, nie możemy zapomnieć o  kilku ważnych krokach: 

  1. Na umyte i odsączone włosy nałóż produkty stylizujące: piankę, spray lub gumę. 
  2. Grzebieniem przedziel włosy na dwie równe części, tworząc idealnie prosty przedziałek. 
  3. Susz włosy, nawijając kolejne pasma na okrągłą szczotkę do przodu i pod spód.
  4. Gdy pasma będą już suche, zawijaj włosy szczotką do tyłu, odsuwając je od twarzy. 
  5. Całość spryskaj lakierem.

Te kosmetyki do włosów są hitem na wiosnę!

Więcej o: