Poduszki jedwabne, czepki, turbany. Tak kobiety dbają o swoje włosy w czasie snu

Sen nie służy naszym włosom. Jak możemy o nie zadbać w tym czasie? Oto trzy rozwiązania, które w ostatnim czasie są coraz bardziej popularne. Dzięki nim nie tylko zadbasz o kondycję swoich pasm, lecz także obudzisz się rano z piękną fryzurą.

Zadbane włosy to marzenie wielu osób. Niestety jak pokazują badania większość z nas jest niezadowolona z wyglądu i kondycji swoich kosmyków. Nie dziwi więc fakt, że różne zabiegi i produkty do pielęgnacji włosów cieszą się ogromną popularnością. Okazuje się, że o nasze pasma możemy zadbać także w trakcie snu. Jak to zrobić?

Jak kobiety dbają o swoje włosy w czasie snu? Jedwabne czepki

Spanie w rozpuszczonych włosach negatywnie wpływa na ich kondycję. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań są jedwabne czepki, które w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Przed laty takie nakrycia głowy chroniły naszych przodków przed niskimi temperaturami. Niedawno wróciły do łask. Jednak teraz bardziej niż zdrowiu mają służyć urodzie. 

Dzięki takim czepkom włosy w czasie snu są otulone "ochronnym kokonem". To zapobiega nie tylko ich kruszeniu, lecz także puszczeniu i rozdwajaniu końcówek. Poza tym taki czepek utrzymuje włosy w idealnym stanie przez całą noc. Rano obudzisz się więc z piękną fryzurą.

Jak kobiety dbają o swoje włosy w czasie snu? Turbany

Podobną funkcję spełniają specjalne turbany do snu. Tego typu produkty doskonale zabezpieczają kosmyki - zapobiegają ich kruszeniu, puszeniu i rozdwajaniu końcówek. Poza tym poprawiają ich wygląd, gdyż wygładzają łuski włosów. To doskonałe rozwiązanie dla osób z krótkimi lub średniej długości włosami, które nie są w stanie zapleść ich w warkocz lub spiąć w koka na noc. 

Jak kobiety dbają o swoje włosy w czasie snu? Jedwabne poduszki

Często możemy usłyszeć, że jedwabne poduszki świetnie wpływają na naszą cerę. Doskonale otulają ją w czasie snu oraz wspomagają nocną pielęgnację. Dzięki temu rano jest bardziej promienna. Nie możemy jednak zapominać, że takie poduszki rewelacyjnie wpływają także na kondycję włosów. 

Gdy śpisz na bawełnianej poszewce kosmyki trą o materiał. Przez to rozdwajają się końcówki i powstają kołtuny. Zapobiec temu może jedwabny materiał. Dzięki takim poszewkom włosy w czasie snu nie niszczą się i nie plączą. Jest to więc doskonała inwestycja w kondycję i wygląd kosmyków. 

Jak dbać o włosy w czasie snu? O tym nie zapominaj

Pamiętaj także o tym, by unikać spania z mokrymi włosami. Powód? Mało kto wie, że skutkiem ubocznym tego nawyku może być nie tylko dziwna fryzura. W trakcie snu pocieramy mokrymi włosami o poduszkę, przez co łamią się, kruszą i rozdwajają. To dlatego, że mokre kosmyki są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia niż suche. Nie przepadasz za suszenie włosów suszarką? Oto kilka wskazówek.

  • Myj włosy mniej więcej 2-3 godziny przed położeniem się do łóżka.
  • Tuż po ich umyciu na 30 minut załóż specjalny turban, który przyspieszy ich schnięcie.
  • Tego typu produkty kupisz w większości drogerii stacjonarnych i internetowych. Ich cena nie przekracza zazwyczaj 30 złotych.

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: