Najlepsze fryzury dla okrągłych rysów twarzy. Skutecznie wysmuklają i nadają lekkości

Fryzura często okazuje się kluczowym aspektem w kwestii rysów twarzy. Od od niej zależy, jak wyeksponujemy swoje atuty. Okrągła twarz jest kompleksem wielu z nas- jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Dzięki tym cięciom odejmiesz sobie kilogramów i dodasz sylwetce lekkości.

Rysy twarzy często wymagają od nas fryzurowych modyfikacji. Zaokrąglona buzia nie będzie wyglądać korzystnie w każdym cięciu. Istnieją jednak fryzury, dzięki którym skutecznie ją wyszczuplimy i nadamy kształt owalu. O jakich cięciach mówimy? Sprawdźcie same.

Zobacz wideo Najmodniejsza fryzura sezonu! Zobacz, jak zrobić bokserskie warkocze

Jak sprawdzić, czy mamy okrągły typ twarzy?

Okrągła twarz często jest podawana jako największy kobiecy kompleks. To zupełnie niepotrzebne. Nie zawsze zaokrąglone rysy oznaczają, że mamy nadprogramowe kilogramy. Istotną rolę odgrywa w tym przypadku fryzura. Powinna nas wysmuklać i optycznie wymodelować owal. Ważne jest jednak to, by wybrać takie cięcie, które będzie odpowiednie dla naszych indywidualnych potrzeb. Nie decydujmy się na byle co. Zanim więc zdecydujemy się na konkretne fryzury, lepiej upewnijmy się, czy rzeczywiście nasza buzia jest okrągła.

W przypadku okrągłej twarzy, jej szerokość i długość powinna być taka sama, a policzki pełne. Charakterystycznym elementem jest dla niej także niskie, szerokie czoło i niewyprofilowany podbródek.  Aby stwierdzić, czy jesteś jej posiadaczką, upnij włosy, stań przed lustrem i odrysuj na niej kształt twarzy. Następnie porównaj do figur geometrycznych.

Najlepsze cięcia dla okrągłych rysów twarzy

Fryzjerzy na całym świecie są zgodni, że najważniejszym zadaniem fryzury w przypadku okrągłej twarzy, jest jej wyszczuplenie  i nadanie konturu owalu. Oczywiście podobny efekt możemy uzyskać także za pomocą odpowiedniego makijażu, ale fryzura to klucz do szczęścia. Najlepiej jest postawić na cięcie, które kończy się poniżej linii żuchwy. Włosy muszą być spiętrzone i koncentrować się na czubku głowy. Odradza się natomiast krótkie i symetryczne fryzury oraz loki i grzywki. Na jakie fryzury więc postawić?

 

Przede wszystkim musimy pamiętać, że nasze włosy mają za zadanie pozbawić nas pulchności. Dobrym pomysłem więc jest postawienie na grzywkę na bok, jako alternatywy dla prostego wariantu. Jeśli jednak jesteśmy fankami przedziałków, warto jest zdecydować się na takie uczesanie, które będzie skupiało się na boku głowy. Dzięki temu twarz będzie smukła i lekka. Dobrze sprawdzą się także niesymetryczne, nieco rozczochrane cięcia, które nie tylko wysmuklą buzię, ale także dodadzą nam indywidualnego charakteru.

 

Najbezpieczniej jest postawić na fryzury, które kończą się za linią ramion. Długie włosy to świetny trik na wyszczuplenie twarzy i ukrycie jej szerokich punktów. Przy czym lepiej jest zrezygnować z prostych uczesań. Delikatne fale będą strzałem w dziesiątkę. 

Więcej pięknych ozdób do włosów znajdziesz tutaj!

Więcej o: