Ta grzywka to obecnie hit we fryzjerstwie. Poznaj Curtain bangs - fryzurę, która odmładza

Trend z ubiegłego roku, jakim jest Curtain bangs w 2021 jest najgorętszym hitem we fryzjerstwie. Fryzura ta jest spektakularną odmianą długiej grzywki, która niweluje zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Komu pasuje ten typ cięcia?

Każda z nas pragnie fryzury, która podkreśla atuty. Zdecydowanie do takich cięć należy Curtain bangs, trend wylansowany przez gwiazdy Hollywood. To ułożenie potrafi odmienić nasz wizerunek i odjąć lat. Wiosna jest doskonałą okazją na zmianę wizerunku. Czym charakteryzuje się ten trend?

Zobacz wideo Celia Jaunat zaprezentowała się w nowej fryzurze. Teraz ma grzywkę

Niezawodne kosmetyki do włosów znajdziesz TUTAJ >>>

Curtian bangs - jak wygląda odmładzające cięcie?

Grzywka, która przypomina zasłony, nie przestaje zachwycać. Charakteryzuje ją dłuższe, cieniowane cięcie, swobodnie okalające twarz po obu stronach. Była modna już w latach 50. i 70. XX wieku! Ten trend sprawdzi się przy długich jak i krótszych pasmach, włosach falowanych oraz prostych. Efekt finalny podbije koloryzacja typu sombre lub delikatne pasemka. Typ cięcia pozostałych włosów może być dowolny - cieniowane kosmyki oraz proste cięcie będą doskonałym tłem dla Curtain bangs. Stylizacja tej fryzury nie zajmuje długo, ale wymaga strzyżenia u sprawdzonego specjalisty, który ułatwi nam jej układanie na co dzień.

 

Dla kogo dedykowana jest grzywka Curtain bangs i jak ją ułożyć?

Ta propozycja sprawdzi się u większości kobiet. Przy okrągłej twarzy gwarantuje wysmuklenie. Złagodzi ostre rysy w przypadku posiadaczek kwadratowej buzi oraz skróci pociągły kształt. Działa jak lifting, optycznie podnosząc i uwydatniając kości policzkowe. Odwraca uwagę od uporczywych zmarszczek. Ponadto pięknie eksponuje oczy. Ten typ cięcia uwielbiała modelka Brigitte Bardot. Dobrze wystopniowana grzywka to połowa sukcesu. Ułożymy ją prawidłowo, stosując następujące kroki:

  1. Wilgotne włosy pokrywamy pianką, sprayem lub gumą. Celem jest dodanie objętości i trwałości przyszłej fryzurze.
  2. Za pomocą cienkiego grzebienia dzielimy włosy na dwie równe części. Tworzymy przedziałek po środku. 
  3. Przechodzimy do suszenia włosów - sięgamy po okrągłą szczotkę oraz nawijamy pasma, prostując je na boki.
  4. Gdy włosy będą suche, staramy się je odsunąć od twarzy.
  5. Całą fryzurę możemy utrwalić lakierem. 

Jak dbać o grzywkę?

Jeżeli Twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, nie dotykaj ich bez potrzeby. W kryzysowych sytuacjach pomoże suchy szampon, który dodatkowo odbije grzywkę u nasady oraz doda całej fryzurze wymarzonej objętości. Z powodu bliskiego kontaktu grzywki z czołem, nie należy stosować zbyt tłustych kremów w tej strefie. Jeżeli chodzi o makijaż - ta okolica szczególnie wymaga użycia pudrowych produktów, które nie pozostawiają lepiącej się warstwy. Efektowne cięcie wymaga utrwalenia produktami do stylizacji, które niestety wysuszają włosy. Raz w tygodniu stosuj nawilżającą kurację w postaci maski lub olejowania wszystkich pasm. Twoje włosy będą wówczas pełne blasku. 

Więcej o: