Jakie cięcia odejmą ci lat, a które dodadzą? Na te fryzury musisz koniecznie uważać

Dobrze dobrana fryzura to klucz do perfekcyjnego wyglądu. Włosy mogą nam odjąć lat - ale często działa to też w drugą stronę. Niemodne i kiczowate cięcia świetnie sobie radzą z podniesieniem naszego estetycznego wieku. Na które z nich trzeba uważać, a które będą zawsze strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy.

To, co mamy na głowie jest naszym osobistym aspektem – my decydujemy o tym, w czym czujemy się dobrze i co nam najbardziej odpowiada. Mimo to, musimy mieć na uwadze, że czasami możemy odczuwać nieco mylne wrażenie w kwestii tego, w czym dobrze wyglądamy. Niektóre cięcia po prostu się nie sprawdzają i trzeba się z tym pogodzić. Chcesz odjąć sobie kilka lat i podkreślić atuty? Bądź ostrożna.

Zobacz wideo Najprostszy kok świata. Do jego zrobienia wystarczy tylko... opaska!

Fryzury, których powinnaś unikać jak ognia

Chyba żadnej z nas nie dziwi fakt, że niektóre fryzury są po prostu kiczowate i przedpotopowe. I być może w większości zdajemy sobie sprawę z tego, które należą do jakiej kategorii. Tymczasem dzisiejsza moda jest tak różnorodna, że można się w niej zagubić. Co jest modne, a co nie? Tych fryzur powinnaś unikać jak największego ognia.

  • Zbyt jaskrawe, nienaturalne kolory – to nie jest już modne. Być może kiedyś przyjęłyście trend krzykliwych włosów i pozostałyście w nim aż do dziś, ale czas uciec od tych słabości. Nienaturalne kolory postarzają – dziś stawiamy na naturę.
  • Mocny tapir – niewielkie tapiry w różnych fryzurach wciąż przewijają się przez salony fryzjerskie, ale tylko niewielkie. Mocne tapirowanie kojarzy się z PRL- owskimi babciami – chyba wolimy tego unikać.
  • Cienkie i przerzedzone włosy – wiadomo, że czasami nie mamy wpływu na to, jak gęste są nasze włosy. Jednak nie zapuszczajmy ich na siłę. Krótkie fryzury sprawdzą się w tym przypadku o wiele lepiej, nawet jeśli marzą ci się pasma długości warkocza Roszpunki.
  • Ciasne, sztywne koki  - koki są w modzie, ale tylko te mieszczące się w ramach artystycznego nieładu. Ulizane, ciasne koki nie będą dobrym wyborem, jeśli chcemy wyglądać młodziej.

Anna Lewandowska poleca naleśniki z kurkumą Sposób na lśniące włosy? Anna Lewandowska zdradza przepis na domową maskę

Modne fryzury, które odejmą ci lat

Każdy medal ma dwie strony – tak jest też w kwestii fryzur. Jeśli wiesz już, czego unikać, skupmy się na tym, co warto wdrożyć w swoje życie. Modne, ponadczasowe fryzury to świetny patent na odjęcie sobie kilku lat. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Artystyczny kok – tego typu upięcie jest doskonałe, jeśli zależy nam na młodym wyglądzie. Naturalny kok i delikatnie opadające kosmyki dodadzą nam dziewczęcej lekkości i złagodzą rysy twarzy.
  • Nowe warianty boba – bob króluje wśród fryzur już od kilku dobrych lat. Wciąż pojawiają się nowe warianty na jego temat: long bob, angel bob, grunge bob, pixie bob – każda z nas znajdzie coś dla siebie. Krótsze włosy odmładzają i dodają elegancji, warto mieć to na uwadze.
  • Delikatne fale – fale na włosach, zwłaszcza te pozornie niedbałe, wyglądają jak muśnięte morzem i ciepłymi promieniami słońca. Z czym nam się to kojarzy? Przede wszystkim z młodością, wariactwem, wakacyjnym szaleństwem. Młodość na głowie – młodość w duchu.
  • Grzywka – świetnym pomysłem na odmłodzenie rysów twarzy będą grzywki. Możemy postawić na tradycyjne proste cięcie lub nieco bardziej szalone warianty. Curtain bangs, swoop fringe, choopy bangs – jak to mówią, do wyboru do koloru.
Więcej o: