Mushroom blond - modny kolor włosów, który biję rekordy popularności

Mushroom blond, inaczej zwany jako grzybowy blond, to hit wśród koloryzacji włosów. Jest to bardzo naturalny, twarzowy i łatwy w utrzymaniu kolor, a jednocześnie bardzo kobiecy i stylowy. Podpowiadamy, jak wygląda i jak go osiągnąć.

Mushroom blond (grzybowy blond) to niekwestionowany hit wśród najmodniejszych kolorów włosów na sezon wiosna 2021. Nic dziwnego! Jest naprawdę piękny, kobiecy, ożywia twarz i dodaje uroku. W dodatku wygląda bardzo naturalnie i jest prosty w utrzymaniu, ponieważ nie wymaga zbyt częstych wizyt u fryzjera. Jak wygląda taki modny kolor włosów grzybowy (mushroom) blond? Jak go osiągnąć i utrzymać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Mushroom blond (grzybowy blond) - co to? Jak wygląda ten modny kolor włosów?

Mushroom blond, czyli grzybowy lub pieczarkowy blond, był najmodniejszym kolorem już latem 2020 roku. Jednak jego popularność wciąż nie słabnie, a wręcz przeciwnie - rośnie. Wystarczy wpisać #mushroomblonde na Instagramie czy Pintereście. Jest to jedna z najczęściej wyszukiwanych w sieci metod koloryzacji włosów. Kobiety wręcz oszalały na punkcie tego odcienia. Nic dziwnego!

Mushroom blond to stonowany, chłodny, popielaty średni blond z dodatkiem refleksów: ciemniejszych oraz srebrnych. Jest doskonały nie tylko jako ostateczny kolor, ale również jako przejściowy między blondem a brązem.

Mushroom blond jest bardzo uniwersalny i pasuje praktycznie każdemu, bez względu na odcień cery oraz wiek. Wygląda niezwykle naturalnie, a jego największą zaletą zdecydowanie jest to, że nie wymaga zbyt częstych wizyt u fryzjera. Mushroom blond wystarczy odświeżać mniej więcej co 3-6 miesięcy. Taki modny kolor włosów jest prosty w utrzymaniu.

Mushroom blond - jak go osiągnąć?

Mushroom blond najlepiej zrobić u fryzjera. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasz kolor będzie dokładnie taki, jak chcemy, a nie zielony czy pomarańczowy. Najlepiej przyjść do niego ze zdjęciami kolorów włosów, który chcemy mieć. 

Żółknięcie włosów - jak utrzymać chłodny odcień?

Mushroom blond to chłodny odcień, a takie niestety mają tendencję do żółknięcia. Jak tego uniknąć? Podstawą w pielęgnacji takich włosów są fioletowe szampony, odżywki oraz płukanki. Wybór jest naprawdę duży. Ich podstawowym celem jest zapobieganie żółknięciu włosów. Tutaj należy jednak pamiętać o regularnym stosowaniu takich fioletowych kosmetyków do włosów blond. Warto również mieć świadomość, że niestety, ale powodują one wysuszanie włosów.

 
Więcej o: