Mąka ziemniaczana na włosy - jeden z najlepszych i najtańszych sposobów na gładkie oraz błyszczące pasma

Mąka ziemniaczana to bardzo tani i skuteczny sposób na piękne, miękkie w dotyku, gładkie i błyszczące włosy. Daje spektakularne efekty, a kosztuje tak niewiele. Nic dziwnego, że wiele kobiet oszalało na punkcie stosowania mąki ziemniaczanej na włosy

Mąka ziemniaczana na włosy to sprawdzony już od wielu lat sposób na piękne pasma. Jest nie tylko prosty w użyciu, naturalny, ale przede wszystkim tani! Już nie musisz wydawać fortuny na nieskuteczne odżywki i maski z drogerii, z pomocą przyjdzie ci zwykła mąka ziemniaczana, którą zapewne masz już w swoim domu. Jak stosować mąkę ziemniaczaną na włosy? Jakie daje efekty? Odpowiedzi na te wszystkie pytanie znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo

Mąka ziemniaczana na włosy - jakie daje efekty?

Mąka ziemniaczana na włosy to idealne rozwiązanie dla wszystkich posiadaczek pasm przesuszonych i zniszczonych farbowaniem lub stylizacją. Taki prosty zabieg sprawi, że twoje kosmyki będą zdrowo wyglądać - będą wygładzone i pięknie lśniące. Mąka ziemniaczana regularnie stosowana na włosy sprawi, że dodatkowo staną się one miękkie w dotyku. Co więcej zalecana jest również posiadaczkom zniszczonych, przesuszonych i rozdwojonych końcówek.

Mąka ziemniaczana to po prostu skrobia, którą uzyskuje się z bulw pędowych ziemniaków. Ma postać sypkiego, matowego proszku o barwie czysto białej, bez obcych zapachów i posmaków. Co ważne, jest tania, a kupisz ją praktycznie w każdym sklepie spożywczym.

Mąka ziemniaczana na włosy - przepis na prostą maskę krok po kroku

Z mąki ziemniaczanej można przygotować maskę na włosy. Potrzebne ci będą tylko:

  1. 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej,
  2. dwie łyżki maski do włosów, którą stosujesz na co dzień.

Oba składniki dokładnie wymieszaj ze sobą i nakładaj na wilgotne włosy. Można to robić zarówno przed ich myciem, jak również świeżo po. Podczas nakładania takiej maski z mąki ziemniaczanej na włosy postaraj się, aby nie kłaść jej tuż przy skórze, żeby zbytnio nie obciążać włosów. Najwięcej nałóż jej na zniszczone i rozdwojone końcówki włosów. Taką maskę z mąki ziemniaczanej trzymaj na włosach minimum 30 minut. Stosuj regularnie, ale nie za często (nie po każdym myciu). Mąka ziemniaczana może bowiem mocno obciążać włosy.

Więcej o: