Zima to zazwyczaj trudny czas dla włosów. Jak zregenerować je na wiosnę? Oto plan pielęgnacyjny

Na początku wiosny nasze włosy często są bardzo przesuszone. Przyczynia się do tego nie tylko noszenie czapek, lecz także suche powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy. Jak zadbać w tym czasie o włosy, by były zdrowe i wyglądały pięknie? Oto prosty plan pielęgnacyjny.

Piękne i zadbane włosy to zdaniem wielu osób doskonała wizytówka. Niestety jak pokazują badania większość z nas jest niezadowolona z ich wyglądu i kondycji. Co możemy zrobić, by wiosną pasma były odżywione i wyglądały pięknie? Oto cztery elementy, które warto wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej. 

Jak zregenerować włosy na wiosnę? Olejowanie 

Od jakiegoś czasu olejowanie włosów cieszy się ogromną popularnością. Gdy zabieg jest wykonywany regularnie, może przynieść rewelacyjne efekty. Pamiętaj jednak o tym, by dobrać odpowiedni olej do porowatości włosów (testy na porowatość włosów znajdziesz na wielu stronach internetowych). Jakie produkty sprawdzą się najlepiej?

  • Oleje dla włosów średnioporowatych: oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów;
  • oleje dla włosów wysokoporowatych: olej lniany, olej z nasion chia, olej z pestek dyni;
  • oleje dla włosów niskoporowatych: olej kokosowy, masło shea, masło kakaowe.

Jak zregenerować włosy na wiosnę? Metoda OMO

Kolejny sposób na piękne włosy wiąże się ze sposobem ich mycia. Na czym polega metoda OMO? W tym przypadku oczyszczanie włosów zaczyna się od nałożenia odżywki, później szamponu, a na koniec znowu odżywki.

OMO chroni pasma przed nadmiernym łamaniem i przesuszaniem. Dzięki myciu włosów w ten sposób nie będą się one puszyć oraz matowieć. Poza tym regularne stosowanie metody OMO zapewni twoim włosom odżywienie i regenerację. Warto wspomnieć, że metoda OMO to sposób mycia zalecany również do włosów kręconych i falowanych. Dzięki temu podkreślisz skręt fal, a także zniwelujesz puszenie się i przesuszenie.

Jak zregenerować włosy na wiosnę? Metoda modlących dłoni

Kolejna wskazówka także wiąże się ze sposobem mycia włosów. Metoda modlących dłoni dotyczy sposobu nakładania na włosy masek i odżywek. Na czym polega? Oto prosta instrukcja krok po kroku.

  • Nałóż produkt na dłonie i złóż je tak, jak do modlitwy;
  • nanoś maskę lub odżywkę na włosy, wykonując delikatny ruch pocierający;
  • zaczynaj od końcówek;
  • nakładaj produkt w pozycji z głową w dół;
  • palce trzymaj ciasno przy sobie;

Jak zregenerować włosy na wiosnę? Peelingi skóry głowy

Zdaniem Koreanek piękne włosy zaczynają się od zadbanego skalpu. Dlatego też ten zabieg jest wśród nich bardzo popularny. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele produktów kosmetycznych przeznaczonych do peelingowania skóry głowy. To doskonały sposób na złuszczenie martwego naskórka, dotlenienie cebulek włosów, a także oczyszczenie skóry z pozostałości kosmetyków. Zazwyczaj radzi się, by taki zabieg wykonywać 1-2 razy w tygodniu (konkretnych informacji zawsze szukaj na opakowaniach kosmetyków). 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: