5 fryzur, których lepiej unikać. Są niemodne, postarzają i podkreślają niedoskonałości cery

Trendy fryzjerskie zmieniają się bardzo szybko. Warto orientować się, co odeszło już do lamusa. Jeśli nie chcesz się postarzyć o kilka lat, to koniecznie sprawdź, o których fryzurach powinnaś zapomnieć!

Niestety jest wiele fryzur, które zwyczajnie nie pasują do żadnej kobiety, bez względu na jej wiek i kształt twarzy. Takie uczesania dodają lat, uwydatniają niedoskonałości i są już dawno niemodne, dlatego powinnyśmy ich unikać. 

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Niemodne i postarzające fryzury, o których powinnaś zapomnieć

Czasem ciężko nadążyć za trendami. Warto jednak wiedzieć, które fryzury po prostu źle wyglądają. Tapiry, odcięte ombre, żółte blondy, to tylko kilka stylizacji, których powinnyśmy unikać jak ognia! Sprawdź, co już dawno nie wpisuje się w modowe trendy a do tego postarza o co najmniej 10 lat. 

Trwała ondulacja, czyli fryzura w stylu naszych babć

Trwała ondulacja była kiedyś znakiem rozpoznawczym niemal każdej babci. Dziś styliści uważają, że wygląda bardzo nienaturalnie i dodaje lat. Lepiej zadbać o naturalny skręt - możesz do tego użyć odpowiednich kosmetyków lub zapleść włosy w warkocz, co sprawi, że włosy będą delikatnie pofalowane. 

 

Mocny tapir dodaje lat, a do tego bardzo niszczy włosy

Mocny tapir wyszedł z mody już lata temu, ale niektóre kobiety jeszcze do tej pory nie pożegnały się z tą stylizacją. Tapir bardzo postarza, a przede wszystkim niszczy włosy. Jeśli chcesz nadać włosom trochę objętości użyj pianki lub pudru do stylizacji. 

Żółty blond - kiczowaty kolor podkreślająca niedoskonałości cery

Farbowanie włosów na blond to wyzwanie. Jeśli decydujesz się na ten kolor nie wybieraj żółtych odcieni. Podkreślają one wszystkie niedoskonałości twarzy. Wybierz raczej piaskowe, platynowe lub miodowe odcienie. 

Ciasne, wręcz ulizane upięcia wyglądają nienaturalnie

Od kilku sezonów dominującym trendem we fryzjerstwie są luźne naturalne upięcia. Ciasno zebrane włosy rzadko wyglądają dobrze, a do tego są już dawno niemodne. 

Więcej o: