Fryzury, które odmładzają - modne i stylowe cięcia, które odejmują lat. Będą idealne dla dojrzałych kobiet [ZDJĘCIA]

Fryzury, które odmładzają, to przede wszystkim takie, w których włosy są krótkie. To idealny wybór dla dojrzałych kobiet! Po pierwsze, takie włosy optycznie odmładzają. Po drugie zaś, są bardzo stylowe i łatwe w utrzymaniu w dobrej kondycji. Przed wami zestawienie trzech modnych fryzur, które odmładzają.

Fryzury, które odmładzają, to przede wszystkim: klasyczny i ponadczasowy bob, cięcie na pazia oraz propozycja dla odważnych, czyli pixie cut. Krótkie fryzury to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla dojrzałych kobiet. Dlaczego? Dlatego, że optycznie odmładzają. Taka długość włosów idealnie sprawdzi się również u posiadaczek zniszczonych pasm. Co więcej, krótkie fryzury są, wbrew pozorom, bardzo kobiece i stylowe oraz łatwe w utrzymaniu. I są niezwykle modne! Przed wami zestawienie trzech hitowych krótkich fryzur.

Zobacz wideo

Fryzury, które odmładzają - krótkie włosy najlepsze dla dojrzałych kobiet

Krótkie fryzury to idealna propozycja dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie odmładzają i dodają młodszego, promiennego wyglądu. Warto przy tym również wiedzieć, że z wiekiem włosy stają się coraz bardziej cienkie, do tego łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się właśnie na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji.

Fryzury, które odmładzają - klasyczny bob

Bob to ponadczasowa klasyka, która tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody. Taka fryzura do krótkich włosów jest bowiem bardzo praktyczna i uniwersalna - łatwa w utrzymaniu oraz w stylizacji. Warto wiedzieć, że pasuje praktycznie każdej kobiecie bez względu na wiek czy kształt twarzy. W szczególności zaś zalecana jest kobietom dojrzałym, ponieważ optycznie odmładza.

Jak wygląda taka modna fryzura bob? Włosy są krótkie i zazwyczaj sięgają mniej więcej linii brody. Może mieć dodatkowo grzywkę (tak modną w tym sezonie), ale nie musi. Może być gęsta i prosta bądź też cienka i czesana na boki.

Jak dobrać długość włosów przy fryzurze bob? Najlepiej dopasować ją do kształtu twarzy:

  • twarz okrągła: postaw na fryzurę bob, w której włosy sięgają kilka cm za brodę,
  • twarz pociągła: najlepiej będzie wyglądać przy włosach o długość do brody,
  • twarz kwadratowa: zalecamy długość włosów taką, żeby sięgały za brodę. Dobrze, gdy pasma dodatkowo są lekko wycieniowane z przodu. Taki zabieg bowiem optycznie wysmukla twarz.

Fryzury, które odmładzają - modne cięcie na pazia

Kolejną fryzurą do włosów krótkich, która idealnie sprawdzi się u dojrzałych kobiet, jest cięcie na pazia. Warto zwrócić uwagę, że pasma są tutaj krótsze niż w przypadku klasycznego boba. We fryzurze na pazia włosy powinny bowiem być obcięte mniej więcej do wysokości trochę powyżej linii brody (mniej więcej na wysokości uszu).

W obecnym sezonie wiosna 2021 najbardziej modna jest fryzura na pazia w wersji asymetrycznej. Oznacza to, że włosy z przodu są dłuższe, te zaś z tyłu nieco krótsze. Warto wiedzieć, że taka modna fryzura na pazia idealnie sprawdzi się u kobiet, które mają owalną i dość szczupłą twarz.

Fryzury, które odmładzają - propozycja dla odważnych, czyli pixie cut

Ostatnia nasza propozycja modnej krótkiej fryzury to pixie cut. Jest to stylizacja włosów raczej dla odważnych kobiet, ponieważ wymaga radykalnego cięcia pasm na krótko. Przy czym jest ono delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura sprawia wrażenie lekkiej i swobodnie układającej się. W związku z tym taka modna fryzura pixie cut idealnie sprawdzi się u posiadaczek włosów cienkich oraz rzadkich, ponieważ optycznie dodaje objętości.

Cechą charakterystyczną tego modnego cięcia pixie cut są bardzo krótkie włosy z tyłu oraz nieco dłuższe na górze i z przodu. Pasma ułożone są w delikatny, naturalnie wyglądający artystyczny nieład. Taka fryzura świetnie się sprawdzi się szczególnie u kobiet o regularnych rysach twarzy.

Więcej o: