Te fryzury bardzo postarzają! Nie wybieraj stylizacji włosów, które są dawno niemodne i kiczowate

Fryzury potrafią odejmować, ale i dodawać lat. Moda na stylizacje włosów zmienia się z każdym rokiem, ustępując miejsca nowoczesnym cięciom. Istnieją fryzury, które nie wyglądają dobrze u żadnej kobiety. Przedstawiamy zestawienie tych stylizacji włosów, które postarzają i dawno już wyszły z mody.

Pewne fryzury, niezależnie od rysów twarzy, wieku i typu urody, nie pasują do nikogo. Włosy powinny podkreślać naszą urodę, a nie ją przekreślać. Źle dobrana fryzura może uwypuklać mankamenty, takie jak niedoskonałości skóry lub problemy z nadwagą w tym rejonie. Prezentujemy stylizacje, które są uważane za kiczowate i postarzające. Lepiej ich unikać. 

Zobacz wideo Cleo bardzo rzadko rozpuszcza włosy. W końcu wyjaśniła, dlaczego. Ma doczepy

Postarzająca fryzura - słynna trwała ondulacja potrafi dodać lat

Ten typ stylizacji włosów szczyt popularności osiągnął w latach 80. na głowach kobiet młodszych i starszych. Dziś widzimy tę fryzurę najczęściej na starych, rodzinnych fotografiach. Źle wykonana, może gruntownie zniszczyć włosy. Dziś ten rodzaj fryzury kojarzy się ze starością i brakiem gustu. Zamiast takiego rozwiązania warto postawić na krótkie cięcia, typu Pixie cut lub Pixie bob, które obecnie trendują i nie wywołują dużej szkody na pasmach. Poniżej prezentujemy korzystną propozycję.

 

Mocne kontrasty - baleyage i ombre

Są to typy koloryzacji, które kiedyś cieszyły się dużą popularnością wśród gwiazd, na przykład u takich jak Christina Aguilera. Zostały jednak wyparte przez nowsze i doskonalsze techniki fryzjerskie. Baleyage składający się z jasnych pasemek i czerni nie wygląda dobrze. Dzisiaj tak intensywny kontrast kojarzy się z kiczem i nie ma nic wspólnego z aktualnymi trendami. Jego subtelniejsza wersja natomiast, czyli flamboyage jest jak najbardziej na topie. Pasemka w tej stylizacji są o kilka tonów jaśniejsze i nie zaburzają estetyki bazowego koloru. 

Mocno odcięte ombre, czyli czerń do połowy włosów przełamana jak od linijki jasnym blondem lub rudością, nie jest dobrym wyborem. Brak naturalności rzuca się w oczy. Taka fryzura nie wygląda schludnie i potrafi dodać lat. Łagodne i stopniowe przejście zapewni nam sombre lub ombre wykonane u eksperta w koloryzacji. 

Produkty do pielęgnacji włosów - te propozycje to ulubieńcy Polek

Intensywne tapirowanie utrwalone toną lakieru dodaje nam lat

Od tego trendu również odchodzimy z dwóch powodów: mocno ingeruje w strukturę włosa i bardzo postarza. Lepiej unikać tapirowania z przodu i zaczesywania włosów do tyłu. Nie wygląda to rewelacyjnie. Duża ilość lakieru do włosów sprawia, że wyglądają one bardzo niezdrowo, czasami tak jak słaba peruka. Odstawmy ten typ stylizacji na rzecz krótkiego cięcia i pianki do włosów, która podtrzyma na długo efekt finalny. Pomocnym kosmetykiem będzie również puder. Taki produkt lekko odbije kosmyki u nasady. Nie zachodzi wówczas potrzeba utrwalania całości lakierem. Dobry kształt całej fryzurze nadamy także stosując okrągłą szczotkę, która idealnie nadaje się do nadawania objętości nawet najbardziej przylizanym włosom. 

Więcej o: