Jaka fryzura ci pasuje? Możesz to sprawdzić w domu za pomocą pewnej sztuczki

Wiele osób poszukuje obecnie pomysłu na wiosenną fryzurę. Jaka długość włosów będzie najlepsza? Czy modne w ostatnim czasie krótkie cięcia pasują do twojego kształtu twarzy? Okazuje się, że możesz sprawdzić to w domu.

Długie czy krótkie? Fryzura z grzywką czy bez grzywki? To powszechne dylematy przed wizytą u fryzjera. Wiemy, co możesz zrobić, żeby uniknąć błędu. Będą ci potrzebne do tego jedynie dwa przybory - ołówek i linijka. Ten sposób jest banalnie prosty i zajmie ci dosłownie kilka chwil.

Jaka fryzura ci pasuje? Możesz to sprawdzić w domu

Metodę 2.25 cala (6 cm) opracował światowej sławy fryzjer John Frieda. Pomaga ona określić, jaka fryzura najbardziej pasuje do naszej twarzy. Aby wykonać domowy test, potrzebujesz tylko dwóch przedmiotów. Dowiedz się, jak skorzystać z tej metody. 

  • Przygotuj dwa przybory - ołówek i linijkę.
  • Ołówek umieść poziomo pod brodą, natomiast linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha.
  • Sprawdź, czy linie wyznaczone przez przybory przecinają się pod kątem prostym oraz jaką wartość pokazuje czubek ołówka.
Zobacz wideo Marina chwali się pięknymi włosami:

Jaka fryzura ci pasuje - interpretacja wyników

Jak należy interpretować wyniki? Zdaniem autora metody 2.25 cala, jeśli wynik przekracza 6 cm, bardziej pasują ci długie włosy. Z kolei, jeżeli wielkość jest mniejsza niż 2.25 cala (6 cm), do twarzy będzie ci z krótkim cięciem. 

Jaka fryzura ci pasuje? Wybór grzywki

Kolejny powszechny element to wybór grzywki, która jest ostatnio elementem wielu modnych fryzur (na przykład pixie cut). Wiele osób nie wie jednak, czy ten element będzie pasował do ich kształtu twarzy i typu urody. O ile to drugie, trudno sprawdzić, w pierwszym przypadku istnieje kilka zasad, które to ułatwiają. Oto one:

  • Do twarzy trójkątnej pasuje klasyczna, prosta grzywka;
  • z kolei w przypadku twarzy owalnej sprawdzi się grzywka rozdzielona na dwie części;
  • natomiast grzywka z zaczesanymi na bok pasmami będzie pasowała posiadaczkom twarzy kwadratowej; 
  • do twarzy okrągłej będzie pasowała nieco rozrzucona grzywka (najdłuższe pasma sięgają żuchwy, a najkrótsze zaczynają się na linii rzęs).

Może cię także zainteresować:

Więcej o: