Woda z cukrem na włosy - tani i prosty sposób na piękne i nawilżone pasma

Woda z cukrem na włosy to sprawdzony już od lat sposób naszych babć na piękne i nawilżone pasma. Z tej prostej i taniej mieszanki przygotowuje się domowy kosmetyk do olejowania kosmyków na mokro. Jak trzeba to zrobić? Podpowiadamy.

Twoje włosy są suche, matowe i potrzebują nawilżenia? W tym wypadku olejowanie ich na mokro przy użyciu wody z cukrem sprawdzi się idealnie. Choć woda z cukrem nakładana na włosy może wydawać się dziwnym sposobem na ich pielęgnację, to zapewniamy, że taki zabieg zastosowany 2-3 razy w tygodniu przyniesie naprawdę świetnie efekty.

Zobacz wideo

Woda z cukrem na włosy - mgiełka nawilżająca pod olej

Cukier to humektant, który dobrze rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu jest swoistym rodzajem nawilżacza wykazującym działanie kondycjonujące włosy, gdyż zatrzymuje i wiąże wodę we włosach. Olejowanie na mgiełkę nawilżającą to jedna z najlepszych metod olejowania włosów. Woda z cukrem nałożona na włosy tuż przed olejem sprawia, że stają się one bardziej odżywione, nawilżone, gładkie oraz lśniące. Jak przygotować taką wodę z cukrem? Wystarczy do buteleczki z atomizerem wlać 150 ml wody, dodać łyżeczkę cukru i wymieszać tak, by cukier się rozpuścił.

Woda z cukrem na włosy - olejowanie krok po kroku

Dlaczego warto olejować włosy zmoczone wcześniej wodą z cukrem? Bowiem mokre włosy lepiej wchłaniają olej oraz znajdujące się w nim składniki odżywcze, dzięki czemu efekty olejowania są widoczne dużo szybciej. Natomiast cukier zawarty w mgiełce jest humakantem, który zatrzyma to nawilżenie wewnątrz włosa. Jak wykonać olejowanie na mokro krok po kroku?

  • Rozczesz dokładnie włosy i zmocz mgiełką (wodą z cukrem).
  • Nałóż na włosy wybrany rodzaj oleju i pozostaw na min. 2 godziny.
  • Następnie, nałóż na włosy maskę lub odżywkę, by zemulgować olej.
  • Na koniec umyj włosy szamponem i całość dokładnie spłucz.