Prosty domowy sposób na lśniące i mocne włosy. Pokochały go nasze babcie

To dosyć tara metoda, którą stosowały nasze babcie. W ostatnich latach za sprawą popularnych blogów poświęconych tematyce pielęgnacji włosów wraca do łask! Zdaniem wielu osób jest to jeden z najlepszych sposobów na piękne i zadbane pasma.

Piękne i zadbane włosy to zdaniem wielu osób doskonała wizytówka. Niestety, jak pokazują badania większość z nas jest niezadowolona z kondycji i wyglądu swoich pasm. Na szczęście z pomocą przychodzą nie tylko świetne produkty kosmetyczne oraz zabiegi, lecz także domowe sposoby. Jednym z nich jest stosowanie wody brzozowej. 

Woda brzozowa na włosy 

Woda brzozowa nie tylko wzmacnia pasma, lecz także poprawia ich wygląd i zapobiega wypadaniu. Co ciekawe, stosowały ją już nasze babcie. Niedawno za sprawą mediów społecznościowych metoda ta stała się znowu bardzo popularna. Dowiedz się, jak należy z niej korzystać, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Zobacz wideo Cleo bardzo rzadko rozpuszcza włosy. Dlaczego?

Woda brzozowa na włosy - efekty kuracji

Dlaczego warto stosować wodę brzozową na włosy? Może ona nie tylko wzmocnić cebulki, lecz także zahamować wypadanie kosmyków. Poza tym zmniejsza przetłuszczanie się włosów, a także sprawia, że są one piękne i błyszczące. I co bardzo istotne dla wielu osób, może przyczynić się do zmniejszenia problemu łupieżu. Warto jednak pamiętać o regularności i systematyczności. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów wykonuj zabieg dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty pojawiają się zazwyczaj po kilku tygodniach takiej kuracji.

Woda brzozowa na włosy - jak stosować?

Jak najlepiej stosować wodę brzozową? Oto metoda, która jest polecana najczęściej.

  • Delikatnie wmasuj produkt w skalp,
  • a następnie zawiń głowę w czepek lub folię;
  • wcierkę zostaw na całą noc,
  • rano umyj włosy oraz skórę głowy. 

Woda brzozowa na włosy - na to uważaj

Woda brzozowa nie sprawdzi się jednak w każdym przypadku. Produkt ten zazwyczaj zawiera alkohol. Dlatego nie powinny stosować go osoby, których skóra ma tendencje do przesuszania. Jeśli po zastosowaniu wody brzozowej pojawiają się objawy przesuszenia skalpu, przerwij kurację.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: