Nieprawidłowe czesanie może niszczyć włosy. Sprawdź, jak właściwie szczotkować pasma, aby były zdrowe

Precyzjne czesanie włosów zapobiega tworzeniu się kołtunów. Warto wiedzieć, że szczotkowanie może niszczyć pasma, kiedy jest wykonywane nieprawidłowo. Podczas tej czynności łatwo o łamanie kosmyków. Jak czesać włosy, aby ich nie stracić?

Czesanie to nieunikniona czynność dla każdych włosów. Pozwala zachować schludny wygląd. Niestety powoduje też wypadanie kosmyków i nadmierne szarpanie, jeżeli jest wykonywane w sposób nieodpowiedni. Jak prawidłowo czesać włosy?

Zobacz wideo Dwa koki są lepsze niż jeden? Zobacz, jak zrobić fryzurę idealną dla znudzonych klasyką

Na początku obierz właściwy kierunek

Niezależnie od długości, włosy powinno się czesać od końcówek w kierunku czoła. Nigdy odwrotnie. W ten sposób harmonijnie przejdziemy do najbardziej problematycznego miejsca. Nie uszkodzimy łodygi włosa. Pomoże w tym procesie rozdzielanie pasm na drobniejsze sekcje. Przytrzymaj włosy u nasady, aby nie naciągać niepotrzebnie cebulek. Największym wyzwaniem są włosy długie i grube, ale spokojnie - i takie da się dokładnie rozczesać. Potrzeba odrobinę cierpliwości. Samo czesanie dotlenia skórę głowy. Rozprowadzamy także podczas tej czynności sebum, które chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pamiętaj, aby nie pochylać się do przodu! Taka pozycja narazi włosy na uszkodzenia wynikające z ciągnięcia przez szczotkę. 

Aniston zrywa znajomości z niezaszczepionymi. 'Nie ma czasu dla osób, które nie słuchają faktów' Jennifer Aniston ma nową fryzurę? Gwiazda pokazała się w modnym i bardzo odmładzającym cięciu

Czym czesać włosy, aby były zdrowe?

O wyborze szczotki decyduje grubość włosa. Brak włókien naturalnych bądź silikonowych może urywać włosy cienkie i osłabione. Takie materiały chronią przed uciążliwym elektryzowaniem. Działanie plastikowych szczotek złagodzą preparaty antystatyczne, które powodują, że włos się nie elektryzuje. Pomocne będą olejki roślinne, odżywki i maski. Po pierwszym użyciu wybranego kosmetyku, zauważysz różnicę. Jeżeli grzebień jest naszym ulubionym narzędziem, stosujmy go na wilgotne włosy. Szczotki z naturalnego włosia zaś doskonale rozczesują włosy i nadają im blasku. Nadają się również do masażu głowy. Popularnym narzędziem jest szczotka z włosia dzika, którą znajdziemy w dwóch rozmiarach. Włosy grube zostaną rozczesane szczotką o dużej powierzchni, a do cienkich dedykowany jest rozmiar mniejszy. Do czyszczenia takich akcesoriów dedykowany jest specjalny czyścik, który wyglądem przypomina mini grabie.

Czesanie jest nieodzowną częścią pielęgnacji, natomiast nie wykonuj tej czynności nadmiernie. Najlepiej czesać włosy trzy razy w ciągu dnia, bez pośpiechu. Fryzurami, które mogą przyczyniać się do nadmiernego rozczesywania kołtunów są między innymi cienkie warkocze i koki. Chcąc uniknąć problemu z rozczesywaniem, stawiajmy na prostsze fryzury, jak chociażby koński ogon.

Higiena szczotki to również istotna kwestia. Wymaga ona dezynfekcji co pewien czas. Można umyć ją chociażby szamponem. Ważne, aby szczotkę posiadać na wyłączność. Szczególnie, kiedy zmagamy się z chorobami skóry.

Margaret ma nową fryzurę! Efektem końcowym metamorfozy pochwaliła się na swoim Instagramie Margaret ma nową fryzurę. Za wizytę u fryzjera zapłaciła fortunę. Efekt?

Więcej o: