Ta fryzura będzie hitem. Po pandemii postawi na nią większość kobiet

Na jakie cięcia będziemy decydowały się po pandemii? Styliści przewidują, że większość z nas postawi na odważne cięcia. - Zmiana starego wizerunku symbolizuje nowy początek i nową tożsamość - powiedziała stylistka fryzur Lilli Bridger.

Redakcja Glamourmagazine.co.uk postanowiła zapytać stylistów o to, jaka fryzura będzie najczęstszym wyborem kobiet po pandemii koronawirusa. Zdaniem ekspertów większość z nas postawi na dosyć odważne cięcie w stylu bob.

Ta fryzura będzie hitem po pandemii

Dlaczego wiele kobiet postawi na takie radykalne zmiany? Okazuje się, że ma to podłoże psychologiczne. Większość z nas po pandemii będzie chciała rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. - Zmiana starego wizerunku symbolizuje nowy początek i nową tożsamość - powiedziała w rozmowie ze serwisem Glamourmagazine.co.uk stylistka fryzur Lilli Bridger.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy - jak to zrobić?

Ta fryzura ma być bardzo popularna po pandemii - odmiany boba

Bob to popularna fryzura, która pasuje do różnych typów urody i kształtów twarzy. Jest nie tylko bardzo stylowa, lecz także niezwykle kobieca. Od lat takie cięcie lansuje między innymi redaktor naczelna amerykańskiego wydania "Vogue" Anna Wintour. W ostatnich latach ta modna fryzura doczekała się wielu odmian. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Long bob (znany także jako lob). W tym przypadku włosy z przodu sięgają zazwyczaj do obojczyków. Z kolei te z tyłu są delikatnie krótsze (różnica między nimi nie jest jednak zbyt duża).
  • Pixie bob. Ten typ cięcia jest efektem połączenia pixie cut oraz boba. Długość zależy tylko i wyłącznie od nas. Najczęściej nosi się dłuższy przód i postrzępiony tył. 
  • Choppy bob. To pozornie niedbała fryzura. Wyróżnia ją zdecydowane i mocne cieniowanie. Tył jest zdecydowanie krótszy niż przód. Bardzo ważna jest asymetria - cięcie odsłania kark, natomiast pasma z przodu kończą się na wysokości brody.
  • Short bob. Jest krótszy od standardowego boba. W tym przypadku końcówki sięgają do ucha. 
  • Boyfriend bob. Włosy obcięte są dość krótko, mniej więcej do linii brody, a nawet nieco powyżej niej i odsłaniają kark. Może występować w różnych wersjach. Jednak najpopularniejsze są dwie. Pierwsze to elegancka fryzura z prostymi i wygładzonym włosami. Druga to lekkie, naturalne fale w delikatnym nieładzie oraz postrzępione końce.
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: