Odpowiednie rozdzielenie włosów potrafi odmłodzić twarz. Który przedziałek powinnaś wybrać?

Każda fryzura rozpoczyna się przedziałkiem. Niezależnie od kształtu włosa na długości, o ten aspekt należy zadbać. Umiejscowienie przedziałka może odmienić Twój wygląd. Który ze znanych typów jest dla Ciebie najlepszy?

Przedziałek to ważny element fryzury, którego nie należy pomijać. Decyduje o tym, czy twarz będzie wyglądała szczupło i młodo. Umożliwia też zakrycie mankamentów i odwraca uwagę od tego, co pragniemy ukryć. Wyróżniamy wśród przedziałków dwa typy: na środku i na boku. W którym będziesz wyglądała najkorzystniej? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Karolina Szostak zmieniła fryzurę. "Tak sobie dzisiaj zaszalałyśmy"

Przedziałek na środku - idealny dla okrągłej twarzy

Jeżeli pragniemy wizualnie wyszczuplić twarz, zdecydujmy się na równy przedziałek na środku. To dobry wybór dla zaokrąglonej i pociągłej twarzy. Odwrócisz za jego pomocą wzrok od wysokiego czoła oraz długiego podbródka. Wzbogacenie fryzury subtelnymi falami lub lokami pomoże w tym przypadku lekko poszerzyć twarz. Przy problemie z małą gęstością pomogą refleksy. Prowadzone od przedziałka do samych końców potrafią zdziałać cuda! Przy przedziałku na środku dobrym wyborem będzie grzywka w stylu curtain bangs, czyli taka, która rozchodzi się na boki. Odwróci uwagę od wysokiego czoła i okrągłej twarzy. Przedziałek na środku sprawdzi się przy włosach długich i krótkich o każdej strukturze. 

 

Wyraziste rysy twarzy zostaną zmiękczone przedziałkiem na boku

Posiadaczki kwadratowych twarzy powinny postawić na przedziałek z boku. Włosy zaczesane na lewą lub prawą stronę nadadzą subtelności. To propozycja idealna dla właścicielek mocno widocznej żuchwy. Margot Robbie często pokazuje się w takim wydaniu. Twarz w kształcie serca, czyli ze spiczastym podbródkiem, również odnajdzie się w towarzystwie przedziałka z boku, który przełamuje ostrą linię i nadaje delikatności. Osoby o owalnym kształcie dobrze prezentują się w każdym typie przedziałka. 

Najmodniejsze ozdoby do włosów - urozmaicą każdą fryzurę!

 

W jaki sposób wydzielić przedziałek?

Włosy mają to do siebie, że przyzwyczają się do przedziałka i fryzury. Jeżeli planujesz całkowicie zmienić ich ułożenie, musisz zaakceptować fakt, że mogą miejscami odstawać. Na początku będą chciały za wszelką cenę powrócić do pierwotnego kształtu. Przedziałek wykonaj za pomocą cienkiego grzebienia do tapirowania. Po pewnym czasie kosmyki nie będą go potrzebowały, ponieważ przywykną do nowego ułożenia. Przedziałek wyznaczaj na mokrych włosach. Za pomocą grzebienia wyznacz linię podziału, trzymając go poziomo. Następnie rozczesz kosmyki na długości. Podczas suszenia, kieruj ciepły strumień w kierunku wzrostu włosa - utrwalisz wówczas fryzurę i domkniesz łuski włosa, które zdobędą wysoki połysk. Postaw na suszarkę z koncentratorem, czyli z końcówką zwężającą strumień powietrza. Dodatkowo tym sposobem wygładzisz włosy i jeszcze bardziej je nabłyszczysz. Pasma możesz na koniec pokryć lakierem.

Więcej o: